افت دوباره بورس تهران

بورس اوراق بهادار تهران در آخرین روز معاملات هفته دوم خرداد ماه نیز سیر نزولی گرفت و تا مرز کانال 76 هزار واحد سقوط کرد. خبرگزاری ایسنا: بورس اوراق بهادار تهران در آخرین روز معاملات هفته دوم خرداد ماه نیز سیر نزولی گرفت و تا مرز کانال 76 هزار واحد سقوط کرد.

تالار شیشه ای امروز - چهارشنبه- در ابتدای باز شدن معاملات 62 واحد رشد کرد تا به رقم 76 هزار و 206 واحد رسید اما از این لحظه به بعد، روند نزولی را پی گرفت و با 122 واحد کاهش، در مجموع 60 واحد افت و رقم 76 هزار و 84 واحدی را تجربه کرد.

در هفته دوم خرداد ماه شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران روند نزولی را پی گرفته است؛ به طوری که امروز چیزی نمانده بود که از تراز 76 هزار واحدی نیز سقوط کند و وارد تراز 75 هزار و 950 واحدی شود.

ظاهرا شرایط مبهم اقتصادی ایران در روزهای پسابرجام و پیشروی سیاست انتظار، صبر عده ای از سرمایه گذاران بورسی را لبریز کرده و این موضوع باعث شده آن ها برای فروش سهام های خود صف بکشند.

در آخرین روز معاملات هفته نماد شرکت نفت و گاز پارسیان با 31 واحد کاهش بیشترین تاثیر را در افت شاخص داشت و بعد از بانک پاسارگاد و پالایش نفت بندر عباس بیشترین نقش را در افت بازار امروز داشتند.

در مقابل نماد معاملاتی شرکت ایران خودرو و پتروشیمی پردیس سعی کردند امروز از افت شاخص بورس جلوگیری کنند.

در معاملات آخرین روز از هفته دوم خرداد ماه نمادهای عمران و توسعه فارس، صنایع کاغذسازی کاوه و ماشین سازی نیروی محرکه شاهد بیشترین افزایش قیمت بودند و شرکت های لامپ پارس شهاب، حمل و نقل بین المللی خلیج فارس و صنایع لاستیکی سهند بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

ارزش معاملات امروز 178 میلیارد و 425 میلیون تومان بود که این رقم ناشی از دست به دست شدن بیش از 861 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 79 هزار و 354 نوبت معامله رخ داد.

شاخص کل فرابورس ایران نیز امروز 1.8 واحد افت کرد و به مقدار 814.7 واحد رسید.

ارزش معاملات فرابورس ایران نیز امروز به 181 میلیارد و 796 میلیون و 200 هزار تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن یک میلیارد و 303 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله بود.

[ منبع این خبر سایت برترین ها-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «افت دوباره بورس تهران» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات