معاون وزیر ورزش و جوانان: 1200 سازمان مردم نهاد در کشور فعال است

به گزارش ایرنا، محمدرضا رستمی روز چهارشنبه در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان استان قم که در استانداری قم برگزار شد ، گفت: در دولت دهم 50 سازمان مردم نهاد فعال بودند که امیدواریم تا پایان امسال به دو هزار سازمان برسد.
وی با اشاره به وضعیت اوقات فراغت جوانان گفت: تحصیل، کار و اشتغال در دستگاه های مختلف دنبال می شود و دولت به عنوان حاکمیتی در این حوزه نظارت دارد در صورتی که اوقات فراغت متولی خاصی ندارد و نیازمند تعامل نهادهای مختلف است.
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان افزود: زمان فراغت ویژگی هایی از جمله اختیاری و انتخابی دارد که به جوان آموزش می دهد تا روابط فرهنگی، اقتصادی و سیاسی اش را در جامعه توانمند سازد.
وی ادامه داد: از این رو باید اوقات فراغت جوانان با انواع تفریحات انتخابی و متناسب با نیازهای جامعه جوان فراهم شود تا به سمت تفریحی از جمله قلیان نروند ضمن اینکه هر روز مصرف آن بیشتر می شود از این رو باید برای آن جایگزینی فراهم شود.
رستمی با اشاره به تنوع رشته های ورزشی گفت: تنوع رشته های ورزشی باید ارائه شود تا گرایش به سلامت و تفریح در جامعه ترویج شود.
وی افزود: اگر ویژگی های خلاقانه جوانان شناخته نشود و شرایط آن فراهم نشود معضلی برای جامعه جوان و کشور به وجود می آید به گونه ای که در حال حاضر زمان استراحت در ایران 9 ساعت اعلام شده و هر روز رو به افزایش است.
وی ادامه داد: افراد ترجیح می دهند کمتر وارد عرصه اجتماعی شود که این خود یک خطر است و باعث افزایش آسیب های اجتماعی می شود.
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه طرد اجتماعی 69 درصدی در جوانان وجود دارد گفت: طبق مطالعات و اقدامات کارشناسی شده 31 درصد از جوانان جذب فعالیت های اجتماعی می شود که این امر برای جامعه خطرناک است چراکه وضعیت سرمایه اجتماعی در جامعه فروکش کرده است و این مناسب نیست.
وی افزود: در دولت یازدهم رویکرد «با جوان و برای جوان» دنبال شده است تا شاهد مشارکت اجتماعی جوانان در حوزه های مختلف باشیم از این رو باید اعتماد و احترام، نشاط اجتماعی و امید به زندگی در جامعه جوان افزایش پیدا کند.
وی به حساس سازی مسئولان استان به مسائل جوانان و پرداختن آنها را مورد تاکید قرار داد و گفت: نیازمند هم افزایی دستگاه های مختلف در این حوزه هستیم تا تمام دستگاه های عضو ستاد متناسب با شناخت جوانان، برنامه هایی را ارائه کنند تا به مرحله تصویب و اجرا دربیاید.
وی افزود: در همین راستا تصمیم گیری شده است تا نظارت بر عملکرد دستگاه ها را به سازمان های مردم نهاد واگذار کنیم تا اعتماد به جوانان در جامعه بیشتر شود از این رو هیچ طرحی بدون مشارکت سازمان های مردم نهاد در کشور اجرایی نمی شود.
رستمی بیان داشت: دستگاه ها آماده همکاری باشند در طرح هایی که جوانان می تواند اجرا کنند از آنها دعوت کنند تا از این طریق شاهد تقویت سازمان های مردم نهاد و مشارکت جوانان باشیم.
وی با اشاره به راه اندازی خانه جوان در استان ها گفت: تمامی استان ها خانه جوان را راه اندازی خواهند کرد که در استان قم در چند ماه قبل راه اندازی و محلی به عنوان اجتماع فکری و فرهنگی جوانان شده است.
وی افزود: سمن سراها هم باید در کنار این خانه های جوان راه اندازی شود تا بتوانیم مباحث مختلف، ازدواج، محیط زیستی و گردشگری هویتی و مهارتی را برای جوانان بیان کنیم.
رستمی ادامه داد: استان قم به عنوان مجری طرح ملی پاسخ گویی به مباحث دینی و اعتقادی جوانان انتخاب خواهیم کرد تا گفت و گوی صریح و صمیمانه جوانان با علما در قم صورت بگیرد.
8138/ 6133/ 1539

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون وزیر ورزش و جوانان: 1200 سازمان مردم نهاد در کشور فعال است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات