12 پایگاه درخراسان شمالی سلامت دانش آموزان را مورد سنجش قرار می دهند

به گزارش ایرنا ، براتعلی حاتمی چهارشنبه در نشست خبری ستاد اجرایی و هماهنگی طرح سنجش نوآموزان در بجنورد اظهار کرد: سعی داریم تا قالب این طرح بانک اطلاعاتی مشخصی را از وضعیت بهداشتی ، روحی روانی و ساختاری دانش آموزان طراحی کنیم.
وی افزود: این بانک اطلاعاتی می تواند اطلاعات کافی را در اختیار سایر دستگاه های مرتبط با حوزه کودکان ودانش آموزان قرار دهد.
وی خاطرنشان کرد: اجرای این طرح چراغ راهی برای ما می باشد چرا که با دست یافتن و طبقه بندی کردن داشته ها می توانیم تصمیمات کاربردی تری را در زمینه آموزش و پرورش بگیریم.
مدیرکل آموزش و پرورش استان تصریح کرد: این طرح در دو مرحله غربالگری و تخصصی انجام می شود و در مرحله غربالگری تمام دانش آموزان مورد سنجش قرار می گیرند و اگر مشکلاتی شناسایی شد آن وقت بصورت تخصصی توسط پزشکان متخصص درمان می شوند.
وی به طرح 'انسداد بی سوادی' هم اشاره کرد و گفت: طبق این طرح استعلام تمام دانش آموزان ، آماده ورود به مدارس را از ثبت احوال دریافت می کنیم و بر این اساس آنها را از لحاظ مشکلات بهداشتی و ساختاری مورد سنجش قرار می دهیم و علاوه بر ساماندهی ، والدین را هم در جریان مشکلات قرار می دهیم.
وی گفت: امسال هم در حوزه معاونت سلامت هم 'پایگاه دائمی سنجش سلامت' با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد ریال در استان راه اندازی می شود که بصورت دائمی اختلالات سلامتی ، روانی و ساختاری دانش آموزان را کنترل می کند.
حاتمی با بیان این که بسیاری از دانش آموزان در بدو ورود به مدرسه دارای اختلالات اسکلتی و ساختاری می باشند اظهار کرد: در همین راستا سه پایگاه حرکت اصلاحی و راست قامتی با اعتباری بالغ بر 200 میلیون ریال در شهرستان های بجنورد ،شیروان و اسفراین راه اندازی می شود تا توسط مربیان تربیت بدنی و پزشکان مورد نظر به این اختلالات رسیدگی شود.
وی از اجرای 'طرح همگام آموزش خانواده ' در استان هم خبر داد و عنوان کرد: از آنجایی که بسیاری از والدین با کتاب های درسی آشنایی لازم را ندارند سعی داریم با این طرح والدین را با این کتاب ها آشنا کنیم و راهنمائی های لازم را برای تدریس به فرزندانشان انجام دهیم.

***یک هزارو 141 دانش آموز در مدارس استثنایی استان مشغول به تحصیل هستند
مدیر آموزش و پرورش استثنایی این اداره کل در ادامه این نشست خبری با بیان این که یک هزارو 141 دانش آموز در مدارس استثنایی استان ،مشغول به تحصیل هستند اظهار کرد: 911 نفر از این تعداد دانش آموز کم توان ذهنی ، 18 نفر نابینا ،88 نفر دارای اختلالات شنوایی ، هفت نفر دارای بیماری اوتیسم و 102 نفر هم دارای اختلالات معلولیتی هستند.
حسین نعمتی افزود: تعداد 538 نفر دانش آموز تلفیقی در استان داریم که این دانش آموزان در ابتدا دارای اختلالاتی بوده اند و درنهایت توانسته اند اختلالات شان را تاحدودی درمان کنند.
وی گفت : بیشتر ازدانش آموزان در مقطع متوسطه در حال تحصیل می باشند.
وی تصریح کرد: تعداد یک هزارو 522 نفر از دانش آموزان استان هم در هشت مرکز پوشش اختلالات یادگیری مشغول رفع اختلال می باشند.
مدیر آموزش و پرورش استثنایی این اداره کل آموزش و پرورش استان تصریح کرد: هشت درصد از این دانش آموزان که در مراکز پوشش اختلالات یادگیری هستند دارای بهره هوشی 120 می باشند.
وی افزود: در سال گذشته یک هزارو 800 نفر از دانش آموزان در مراکز پیش دبستانی ثبت نام کردند که از این تعداد 65 دانش آموز دیر آموز ، پنج نفر هم دارای اختلالات استثنایی تشخیص داده شدند.
وی همچنین از ورود 17 هزارو 833 نفر از نوآموزان استان به مدارس در طی امسال خبر داد و افزود: تعداد 17 هزارو 873 نفر هم در طی امسال در مراکز پیش دبستانی مشغول به تحصیل می شوند.
خراسان شمالی با جمعیت 925 هزار نفری بیش از 160 هزار دانش آموز دارد که در دو هزار آموزشگاه زیر نظر 14 هزار فرهنگی تحصیل می کنند.
6003 /1744

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «12 پایگاه درخراسان شمالی سلامت دانش آموزان را مورد سنجش قرار می دهند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات