مردم توفیق دولتها را به پای روحانیت می نویسند

محمد ناصر نیکبخت روز چهارشنبه در همایش طلایه داران تبلیغ در جمع روحانیون استان همدان افزود: روحانیت همواره رسالت بزرگ و ارزشمند هدایت انسان ها در مسایل اجتماعی ، سیاسی و دینی را عهده دار بوده است اما در دهه 30 و 40 به بعد روحانیت علاوه بر رسالت ها که جزو ذات روحانیت بوده در راهنمایی و هدایت جوانان وارد فعالیت میدانی شد.
وی عنوان کرد: در انقلاب اسلامی که رهبری آن را امام خمینی(ره) بر عهده گرفت همسو با ایشان جامعه روحانیت قبل از سال 40 و بعد از آن سال فریاد کرده و مردم را به استمداد طلبیدند و با تعصبی که مردم به روحانیت داشتند در عین ناباوری دنیا، رژیم مسلح شاهنشاهی توسط روحانیت و مردم نابود شد.
وی بیان کرد: امام راحل(ره) روحانی بود که با قدرت مردمی توانست وارد عمل شود، روحانیت نیز در این راه زندان، جبهه و تبعید دید و فقط ایثار و جان فدایی را به جان خرید.
استاندار همدان ادامه داد: در آن زمان با حمایت مردم مسلمان و قدردان انقلاب پیروز شد و هم اکنون نیز جامعه روحانیت در حفظ و استقرار نظام اسلامی نقش اساسی را عهده دارد.
نیکبخت خطاب به روحانیون بیان کرد: آنجا که لازم به ارشاد است نقد کنید و هر جا لازم به تشویق بود هدایت کنید، چرا که دولت از آن شما و شما از آن دولت هستید.
وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب همواره از همه دولت ها حمایت کرده اند تصریح کرد: در رابطه با مسائل انرژی هسته ای برخی می گویند برجام چیزی نداشته در حالیکه مقام معظم رهبری هفته گذشته در بازدید از دانشگاه افسری امام حسین(ع) فرمودند که در مذاکرات با اقتدار خودمان امتیاز گرفتیم و کسی این امتیاز را به ما نداد.
وی بیان کرد: شاه تمام توان خود را به غنی سازی گذاشت اما گفتند اگر می خواهید از انرژی هسته ای استفاده کنید باید انرژی غنی شده را از کشورهای مشخصی بخرید، اما با تعامل دولت یازدهم ، تدبیر تیم مذاکره کننده و فرامین مقام معظم رهبری، شورای امنیت حق غنی سازی هسته ای ایران را به رسمیت شناخت.
وی با اشاره به لزوم توجه به اصل اقتصاد مقاومتی بیان کرد: برای اجرای اقتصاد مقاومتی قرار است دولت، مجلس، قوه قضاییه و مردم با هم وارد شوند و این موضوع تنها توسط دولت عملی نیست.
وی بیان کرد: قول می دهم اقتصاد مقاومتی در این استان بهتر از همه استان ها حل شود؛ در چشم انداز باید به رشد اقتصادی هشت درصد برسیم که لازمه آن سرمایه گذاری 70 میلیارد دلاری و 900 هزار میلیارد تومان در هر سال است.
وی تصریح کرد: برای حل مشکلات اشتغال و کشاورزی باید بخش خصوصی وارد شود چرا که دولت مجاز به سرمایه گذاری نیست و اشتغال را سرمایه گذاری حل می کند، دولت تنها موظف است طبق اصل 44 شرایط را برای بخش خصوصی فراهم کند.
وی بیان کرد: در رابطه با اقتصاد مقاومتی بهمن ماه سال 92 رهبری بر اقتصاد مقاومتی تاکید کردند و یک ماه نیم پس از شروع سال 93 همایش سرمایه گذاری با محوریت اقتصاد مقاومتی با حضور 10 کشور در استان همدان برگزار شد که جذب پنج سرمایه گذار خارجی ماحصل این همایش شد.
وی بیان کرد: هم اکنون ماهانه بین 800 تا 1000 نفر در استان مشغول به کار می شوند اما اینقدر بیکاری در کشور و استان همدان فراوان است که ایجاد این اشتغال ها هم نمی تواند درد جامعه را حل کند.
وی از فعالیت دوباره 380 واحد تولیدی تعطیل در دو سال گذشته در استان خبر داد و بیان کرد: مهمترین علت آن تسهیل شرایط برای واحدهای تولیدی از جانب دولت است.
7530/6993

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مردم توفیق دولتها را به پای روحانیت می نویسند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات