در نشست علمی طرح صد مطب دیابتی بر اطلاع رسانی در خصوص دیابت تاکید شد

به گزارش ایرنا از بنیاد امور بیماری های خاص دبیر اجرایی همایش صد مطب دیابتی با اشاره به اینکه برنامه صد مطب دیابتی برای هر سال چهار برنامه دارد و این نشست ، اولین برنامه سال 95 است برای موضوعات آموزشی این طرح سه هدف تعیین کردند.
این سه هدف شامل نیاز علمی جهت افزایش پزشکان عمومی در حوزه دیابت، جدیدترین تازه های علمی در حوزه دیابت در جهان با هدف به روز شدن پزشکان عمومی و نیازهای اجتماعی و اطلاع رسانی پزشکان در زمینه دیابت است .
همچنین در نشست فوق تخصص داخلی کلیه، از اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز گفت نکات مهمی را باید در برخورد با بیماران دیابتی که در گیری کلیوی دارند رعایت کرد و این بیماران باید شناسایی شوند و در درمان آن ها کوشش کرد و وجود روان شناسان در این تیم دیابتی ضروری است چون باید بیماران را متقاعدکرد که درمان دنبال کنند.
عضو هیات علمی پژوهشگاه غدد دانشگاه تهران فلوشیپ بیماری های سایکوسوماتیک (جنبه های روان تنی در بیماری جسمی) به خصوص دیابت نیز گفت :بیماری دیابت به عنوان یک فرایند معمول باید مورد بررسی روحی و روانی قرار گیرد و این یک توصیه عمومی است برای بیماران دیابتی و با توجه به اینکه سیستم های مختلف بدن را تحت تاثیر قرار می دهد، عوارض روحی و روانی و عصبی مختلفی را بوجود می آورد و مثل بقیه عوارض دیابت عمل می کند .
یک فوق تخصص شبکیه چشم نیز گفت : پزشکانی که با بیماران دیابتی سرو کار دارند، حتما باید برای معاینه چشم ارجاع شوند، زیرا بیماران با وجود دید خوب و عدم علائم چشمی دچار گرفتاری شبکیه می شوند.باید سالی یک بار معاینه چشم پزشکی شوند.
رئیس هیات مدیره، فن آوری اطلاعات سلامت متعلق به وزارت بهداشت و درمان که اظهار نیز گفت : استفاده از فنآوری های اطلاعات و تکنولوژی های نوین جهان در مراقبت از بیماران دیابتی موثر است که بانک اطلاعاتی از بیماران دیابتی کشور ایجاد شود و یک سری خدمات الکترونیکی از فاصله دور هم قابل انتقال باشد .
دکتر هوشمند عضو هیات علمی پژوهشگاه فنی مهندسی ژنتیک و دانشمند برتر جهان اسلام درسال 2014 و پژوهشگر برتر2015 در این نشست اظهار داشت استفاده از پزشکی شخصی برای پیش بینی بیماری های چند عاملی از جمله دیابت و تجویز دارو با توجه به ژنتیک هر فرد حائز اهمیت است.
اجتمام **2181 ** 1418

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «در نشست علمی طرح صد مطب دیابتی بر اطلاع رسانی در خصوص دیابت تاکید شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات