نماینده صندوق جمعیت ملل متحد در ایران: مولاوردی نمونه ای از زنان موفق در جهان است

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، ماها العداوی عصر چهارشنبه در مراسم اختتامیه دومین دوره آموزشی ارتقای مهارت های علمی و عملی زنان در مجامع بین المللی افزود: در یک دوره مدیریت زنان شرکت کرده بودم که مربوط به زنانی بود که ازدواج نکرده بودند که من گفتم چرا نباید زنان ازدواج کنند و مادر و همسر موفقی باشند، همانطور که ما زنان موفقی در جهان اسلام داریم.
وی تصریح کرد: هدف ما این است که جامعه موفق داشته باشیم اما در آن دوره به من گفتند که ما از کشورهای شما زنان موفق نداریم، که من فراموش کردم که نام خانم مولاوردی را بیاورم و اکنون اعلام می کنم که وی زنی موفق در جهان است.
شهیندخت مولاوردی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری از زمان آغاز به کار دولت یازدهم فعالیت خود را در این معاونت آغاز کرده است.
العداوی ادامه داد: در غرب خانواده را فراموش کرده اند اما ما مسئولیت های زیادی داریم پس نباید فراموش کنیم که اولین کسی که مسلمان شد یک زن بود.
نماینده صندوق جمعیت ملل متحد در ایران تصریح کرد: رسالت صندوق جمعیت ملل متحد اکنون فراتر رفته و یکی از ارکان آن سلامت مادران و پیشگیری از مرگ و میر آنان است و یکی از شعارهای ما این است که هیچ مادری در حین بخشیدن زندگی نباید بمیرد.
العداوی خاطرنشان کرد: زنان نیمی از جامعه هستند و اگر زنان نبودند (خطاب به مردان حاضر در این جلسه گفت) دیگر شما هم اینجا نبودید.
نماینده دفتر صندوق جمعیت ملل متحد در ایران به مساله ارث زن و مرد اشاره کرد و گفت: اینکه ارث زن نصف مرد است به خاطر این است که مرد باید مخارج زندگی را تامین کند و این تبعیض نیست بلکه جیبی برای زنان است.
العداوی با بیان اینکه در قرآن هم هیچ تبعیضی در جنسیت وجود ندارد، گفت: ما می خواهیم به خاطر این ارزش هایی که برای زن است زن های قویی باشیم و همه می دانند که هیچ جنگی بین زن و مرد نیست بلکه آنها کنار هم هستند.
وی از مردان خواست که زنان را حمایت کنند و اضافه کرد: من به خاطر حمایت های همسرم امروز موفق شدم و ما باید به دنیا نشان دهیم که جامعه مسلمان جامعه قویی است و یک زن می تواند در همه عرصه تلاش کند و این شدنی است.
دومین دوره آموزشی ارتقای مهارت های علمی و عملی زنان در مجامع بین المللی از اواسط اردیبهشت با حضور 50 نفر از بانوان سازمان های دولتی و غیردولتی با عناوین آموزشی از جمله دیپلماسی عمومی و کاربردی، زنان و فناوری اطلاعات، آشنایی با اسناد بالادستی امور زنان و خانواده، مبانی عدالت جنسیتی در اسلام و نظام بین الملل حقوق زنان در مرکز مطالعات وزارت امور خارجه برگزار شد و امروز اختتامیه این دوره آموزشی بود.
اجتمام**7268**3061** 1418

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نماینده صندوق جمعیت ملل متحد در ایران: مولاوردی نمونه ای از زنان موفق در جهان است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات