سیاری : دیپلماسی دفاعی نداجا به دیپلماسی خارجی کشور کمک می کند

امیر دریادارحبیب الله سیاری روز چهارشنبه در مراسم اعزام ناوگروه چهل ویکم نیروی دریایی ارتش به آبهای آزاد در جمع خبرنگاران افزود: این رفت وآمدها، تعامل ها و رساندن پیام صلح و دوستی ملت ایران به سایر کشورها توسط ناوگروه های نداجا موجب تقویت دیپلماسی خارجی می شود.
وی ادامه داد: به هیچ قدرت خارجی اجازه داده نمی شود که درعرصه دریاها برای ما تعیین تکلیف کند واین نیرو بدون توجه به تذکرها و اخطارهای بیگانگان ، ماموریت خود را انجام می دهد.
فرمانده نداجا با اشاره به درس خودباوری که امام راحل به همگان آموخت، اضافه کرد: این خودباوری موجب شده با اینکه هیچگاه درعرصه دریاهای آزاد حضور نداشته ایم اکنون بتوانیم در آب های بین المللی دوردست حضور داشته باشیم.
وی افزود: نیروی دریایی راهبردی باید بتواند دریانوردهای طولانی مدت انجام دهد ، در عرصه اقیانوس ها حضور پیدا کند ، خود اتکا باشد و روی پای خود به ایستد.
امیر دریادار سیاری اشاره کرد: امید می رود در سال 95 گام ها بلند تری برداریم تا ثابت کنیم به این خودباوری و خود اتکایی رسیده و درس انقلاب را به خوبی اجرا کرده ایم.
فرمانده نداجا ابراز داشت: حوزه ماموریت و مسئولیت نیروی دریایی با قرار گرفتن کلمه راهبردی در آن متفاوت می شود و باید بتواند در عرصه آب های آزاد حضور داشته باشد.
امیر دریادار سیاری با بیان اینکه انجام این ماموریت ها نیازمند تجهیزات خاص خود است، خاطر نشان کرد: باید تجهیزاتی ساخت که بتوان با آن ماموریت های نیروی دریایی راهبردی را انجام داد.
دریادار سیاری ادامه داد: ناوها در حال ساخت است ، خط تولید ناوشکن ها ، موشک اندازها ، زیر دریایی ها مشغول فعالیت هستند و در حال تولید وسایل و تجهیزهای مورد نیاز چرخه دفاعی کشور هستیم.
وی در خصوص برنامه های این نیرو برای سواحل مکران نیز گفت: اولویت نداجا در زمینه سواحل مکران آبادانی و توسعه سواحل مکران است و مانند گذشته در حال احداث مناطق ، پایگاه ها و فراهم کردن امکان های زیرساختی خود هستیم.
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: همزمان دولت نیز باید نیازمندی های توسعه ای منطقه مانند جاده ، دانشگاه ، پایگاه ها و مراکز بهداشتی درمانی و سایر امکان های لازم را ایجاد کند.
دریادار سیاری اضافه کرد: امروز توسعه سواحل مکران به گفتمان همه مسئولان کشور تبدیل شده به گونه ای که در سخنرانی ها، جهت گیری ها و تصمیم گیری های خود کلمه سواحل مکران را بکار می برند.
فرمانده نداجا بیان کرد: امید می رود توسعه سواحل مکران با این سخنان و تصمیم های مسئولان در آینده نه چندان دور محقق شود و شاهد پیشرفت این سواحل باشیم.
3219/ 6048

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سیاری : دیپلماسی دفاعی نداجا به دیپلماسی خارجی کشور کمک می کند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات