رئیس جمهوری افغانستان: انتخابات مجلس و شوراها در زمان تعیین شده برگزار می شود

به گزارش ایرنا، «محمد اشرف غنی» در نشست روز چهارشنبه کابینه افغانستان گفت که به همین منظور کمیته امنیت برگزاری انتخابات زیر نظر وزیر کشور و کمیته مالی آن با مدیریت وزیر دارائی، تدابیر لازم را اتخاذ خواهند کرد.
رئیس جمهوری افغانستان در باره زمان برگزاری این دو انتخابات که منتخبان آن به عضویت مجلس قانون اساسی برای تعدیل این قانون درمی آیند، سخنی نگفته است، اما پیشتر گفته بود انتخابات مجلس و شوراها در فصل پائیز برگزار خواهد شد.
مطابق باتوافق نامه سیاسی که دولت وحدت ملی برمبنای آن، قدرت درافغانستان به صورت مساوی میان رئیس جمهوری و« عبدالله عبدالله»، رئیس اجرائی دولت تقسیم شده است، باید ساختارهای قانونی کشور از طریق انتخابات و تعدیل قانون اساسی شکل بگیرد.
اشرف غنی در نشست امروز کابینه افزوده که پیشبرد امورقانونی انتخابات توسط «سرور دانش» معاون دوم انتخابات با همکاری وزارت دادگستری صورت خواهد گرفت و اظهار امیدواری کرده است تا مجلس زودتر فرمان رئیس جمهوری مبنی بر اصلاح کمیسیون انتخابات را به تصویب برساند.
برخی از تحلیگران گفته اند تا زمانی که شناسنامه های الکترونیکی یا کارت ملی دیجیتالی برای شهروندان افغان صادر نشود، امیدی به برگزاری انتخابات سالم و شفاف نخواهند داشت.
کار اداره صدور شناسنامه های از ماه ها قبل به حالت تعلیق درآمده است و کارکنان آن، در آستانه صدور این شناسنامه ها برای شهروندان پایتخت از کار برکنار شدند.
با این حال، رئیس اجرائی دولت افغانستان نیز پیشتر برگزاری انتخابات را در فصل پائیز قطعی دانسته بود.
اساق**1610*1590

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رئیس جمهوری افغانستان: انتخابات مجلس و شوراها در زمان تعیین شده برگزار می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات