اندیشمند تایلندی: اندیشه امام خمینی (ره) همواره زنده است

'چاران معلولیم' استاد دانشگاه 'تاماسات' تایلند در آستانه بیست و هفتمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، تصریح کرد: امام خمینی (ره) از بزرگترین رهبران جهان اسلام در قرن بیستم بوده است که تاثیر اندیشه اش همچنان ادامه دارد و ادامه دار خواهد بود.
وی گفت: امام خمینی (ره) با هدایت انقلابی بزرگ، باعث شد تاثیرات شگرف این انقلاب با گذشت حدود چهار دهه همچنان در گوشه و کنار جهان احساس شود.
این استاد دانشگاه تایلند در ادامه خاطرنشان کرد' انقلابی که امام خمینی (ره) از خود به یادگار گذاشت، ضمن تغییر اساسی در مسیر حرکت ایران که در سیطره استبداد قرار داشت، باعث بیداری و آگاهی مسلمانان جهان نیز شد که این بیداری و آگاهی روزبه روز در حال افزایش است.
وی گفت: امام خمینی (ره) با رهنمودهای خود باعث شد ایران بتواند نقش تعیین کننده ای در سرنوشت خود ایفا و در مقابل خواسته های زورگویان غرب ایستادگی کند و اکنون نیز ایران بر تحولات جهان تاثیرگذار و نقش مهمی ایفا می کند.
چاران معلولیم افزود: امام (ره) به واسطه تاکیدی که بر آزادی فلسطینیان از چنگال رژیم صهیونیستی داشت، امروزه نیز بیش از هر زمان دیگری در اذهان آزادیخواهان جهان قرار دارند و آزادی مسلمانان از چنگال لیبراسیم همچنان مورد توجه بسیاری از صلح دوستان جهان است.
به گفته وی، انقلاب ایران یگانه انقلابی است که در دوران معاصر کشورهای دیگر را نیز تحت تاثیر قرار داده و آموزه های امام خمینی (ره) باعث شده است بسیاری مسیر دستیابی به صلح ، استقلال و آزادی را با تکیه بر این قبیل آموزه ها بپیمایند.
این محقق واندیشمند تایلندی در پایان گفت: اگرچه سالهای زیادی از زمان ارتحال امام (ره) می گذرد، اما اندیشه امام همواره زنده و در گوشه و کنار جهان قابل مشاهده است.
آساق**241**1611

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اندیشمند تایلندی: اندیشه امام خمینی (ره) همواره زنده است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات