انتقاد از رولینگ به خاطر ترامپ!

نویسنده مجموعه کتاب‌های «هری پاتر» معتقد است «دونالد ترامپ» نیز مانند دیگر افراد دنیا حق آزادی بیان دارد اما آیا او این حق را برای اعتراض به معترضان به سخنان «ترامپ» نیز قائل است یا خیر؟! خبرگزاری ایبنا: نویسنده مجموعه کتاب‌های «هری پاتر» معتقد است «دونالد ترامپ» نیز مانند دیگر افراد دنیا حق آزادی بیان دارد اما آیا او این حق را برای اعتراض به معترضان به سخنان «ترامپ» نیز قائل است یا خیر؟!

«سوزان کِلی» که در سال ۲۰۱۵ کمپینی ایجاد کرد که مردم دنیا برای ممنوع کردن صدا و تصویر «ترامپ» به هم بپیوندند و صدای خود را به گوش مسئولان برسانند طی مطلبی در مجله «گاردین» به سخنان «جی. کی. رولینگ» اعتراض کرده است.

دفاع جی. کی. رولینگ از دونالد ترامپ اشتباه است

 به نقل از گاردین، سوزان کِلی، روزنامه‌نگار و یکی از مخالفان سرسخت دونالد ترامپ دسامبر سال ۲۰۱۵ کمپینی اینترنتی علیه این نامزد ریاست جمهوری ایالات متحده به راه انداخت که با استقبال بسیاری روبه‌رو شد.

وی قصد داشت صدای مردم را به گوش مقامات کشور برساند تا صدا و تصویر چنین انسان دیکتاتوری را که معتقد بود مهاجران مسلمان را نباید به آمریکا راه داد در رسانه‌های جمعی ممنوع کند.

اخیراً جی. کی. رولینگ طی مصاحبه‌ای اعلام کرد : همه آدم‌ها حق اظهارنظر و آزادی بیان نظرات خود را دارند. سوزان کِلی به این موضوع واکنش نشان داده است.

کِلی که با ایجاد کمپین خود در انگلیس سبب روشن شدن اذهان بسیاری شد اعلام کرد: از این سخنان رولینگ مثل بقیه مردم شگفت‌زده شده است. دسامبر سال گذشته کمپینی به راه انداختم تا صدا و تصویر ترامپ در بریتانیا ممنوع اعلام شود و حدود ۵۸۵هزار امضا در حمایت از این خواسته جمع شد و بسیار جالب بود که هفته پیش این خبر را خواندم که رولینگ مخالف ممنوع‌التصویری این نامزد ریاست‌جمهوری شد.

 رولینگ که خطاب به انجمن نویسندگان آمریکا نامه‌ای نوشته است گفت: اگر چه به نظر من ترامپ انسان لجوج و بی‌ادبی است ،اما اگر بخواهیم صدای مخالف را به بهانه توهین به شما خفه کنیم خط دیکتاتوری را رد می‌کنیم و در کنار دیکتاتورهای منفور دنیا قرار می‌گیریم که برای انجام کارهای شان دیگران را زندانی و شکنجه می‌کنند و در نهایت با همین توجیهات آنها را به قتل می‌رسانند.

با وجود همه احترامی که به رولینگ به دلیل آثارش قائل هستم باید بگویم قطعاً در این مورد اشتباه می‌کند. کتاب‌های خود او نیز از ما می‌خواهند قدرت را در هنگام اشتباه به چالش بکشیم.

او باید به خاطر داشته باشد که همین توهین‌های غیرمسئولانه لفظی منجر به خشونت‌های فیزیکی بسیاری می‌شود. به همین دلیل است که بریتانیا حدود ۸۰ مداحی که تنفر را در جامعه رواج می‌دادند از کار بازداشته است. مشکل این نیست که من و افرادی که زیر درخواست این نامه را امضا کرده‌اند، فکر کنیم ترامپ آدم بی‌ادبی است. من هم دلم نمی‌خواهد آدم‌های مختلف را سانسور کنم اما این نوع رفتار سبب می‌شود خشونت‌های فیزیکی در پی سخنان او رخ دهد.

ترامپ گفته بود باید آدم‌هایی که فکر می‌کنیم تروریست هستند از کشور اخراج کنیم. او گفته بود اگر رییس‌جمهوری شود اجازه ورود مسلمانان به کشور را نخواهد داد.

معترضان به سخنان او حق اعتراض ندارند در غیر این صورت با خشونت فیزیکی روبه‌رو خواهند شد؛ مثلاً دوبرا استور شهردار سابق یکی از شهرهای اسکاتلند به دلیل مخالفت با سخنان و نظرات ترامپ مورد حمله یکی از طرفداران او قرار گرفته است.

آیا جی. کی. رولینگ اطلاع دارد که در بوستون یکی از طرفداران دونالد ترامپ مردی را با میله‌های آهنی تا آستانه مرگ کتک زده‌ است؟ طرفداران او معتقدند حق با ترامپ است چون مهاجران زیادی وارد کشور ما می‌شوند. ویلیام چلی یکی دیگر از طرفداران این آقا با خود مواد منفجره حمل کرده است تا به مسلمانان حمله کند.

ایلما گُر نیز که کاریکاتوری از دونالد ترامپ کشید و در اینترنت منتشر کرد تهدید به کشاندن به دادگاه شده است و یک مرد او را در خیابان کتک زده است. خود من هم ایمیل‌های تهدیدآمیز بسیاری داشته‌ام امیدوارم جی. کی. رولینگ همان‌طور که این حق را برای ترامپ قائل است برای «گُر» و من نیز قائل باشد!

[ منبع این خبر سایت برترین ها- فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «انتقاد از رولینگ به خاطر ترامپ!» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات