دو صنعت جدید آماده ورود به بورس تهران

بورس مدیرعامل بورس تهران گفت: فرایند آماده سازی دو صنعت جدید برای پذیرش در بورس تهران در حال نهایی شدن است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از بورس تهران؛ حسن قالیباف اصل در حاشیه عرضه اولیه سهام واسپاری ملت با اعلام این خبر به پذیرش صنعت جدید هتل داری در بورس تهران اشاره کرد و گفت: موضوع پذیرش هتل های زنجیره ای هما متعلق به تامین اجتماعی هفته آینده در هیات پذیرش مطرح می شود و امیدوارم که با پذیرش و عرضه آن در بورس تهران موافقت شود.

وی خاطرنشان کرد: فرایند آماده سازی نیروگاه جهرم به عنوان اولین شرکت دارای سیکل ترکیبی در بورس، برای پذیرش در حال انجام است و تا پایان خرداد ماه به هیات پذیرش می رود.

قالیباف اصل افزود: شرکت آسان پرداخت فعال در خدمات بانکی است و درج شده و آماده سازی آن در حال انجام است و بر این اساس تلاش می کنیم هر چه زودتر نهایی شود و شاهد عرضه سهام آن در بورس تهران باشیم.

وی همچنین به برنامه ریزی بورس تهران برای تامین مالی بنگاه های اقتصادی از طریق اوراق بدهی اشاره کرد و اظهار داشت: بورس تهران در زمینه اوراق بدهی برنامه ریزی مستمر و بلند مدت دارد. بعلاوه این که برای درج و عرضه اوراق بدهی دولت و شرکت ها برنامه ریزی کرده ایم و در زمینه آشنایی شرکت ها با تامین مالی از طریق بازار اوراق بدهی بازاریابی و اطلاع رسانی خوبی انجام شده است.

مدیرعامل بورس تهران افزود: بورس تهران در روزهای پایانی سال گذشته عرضه 50 هزار میلیارد تومان اوراق بدهی نفتی را در کارنامه خود ثبت کرد. این رقم در بازار سرمایه و در این حجم بی سابقه بود. همچنین در بهار امسال عرضه هایی مانند صکوک رایتل در زمینه اوراق بدهی و صکوک انجام گرفت که جزء بازار بدهی محسوب می شود.

قالیباف اصل گفت: با توجه به برنامه های دولت امسال حدود 30 اوراق بدهی در بازار را به ارزش 30 هزار میلیارد تومان  عرضه می کنیم.

مدیرعامل بورس تهران تاکید کرد: استقبال خوب در زمینه اوراق بدهی نشان می دهد بازار سرمایه، پتانسیل خوبی در زمینه تامین مالی بنگاه های اقتصادی از طریق اوراق بدهی را دارد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دو صنعت جدید آماده ورود به بورس تهران» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات