آتاری با تولید گجت های هوشمند در حوزه‌ اینترنت اشیا به بازار بر‌می‌گردد

آتاری نامی است که بسیاری از ما خاطرات شیرینی را از آن به خاطر داریم. این کمپانی آمریکایی اعلام کرده که درصدد بازگشت دوباره به حوزه‌ی تولید گجت‌های هوشمند است، اما کنسول‌های بازی را نمی‌توان جزو برنامه‌های آینده‌ی تولید این کمپانی خواند، چراکه براساس اطلاعات ارائه شده این کمپانی در پی آن است تا گجت‌های هوشمندی را در حوزه‌ی خانه‌های هوشمند و گجت‌های پوشیدنی راهی بازار کند. هنوز جزئیات زیادی در مورد محصولاتی که این کمپانی در نظر دارد تولید کند، ارائه نشده است. اما باید به این موضوع اشاره کرد که آتاری محصولاتی را در شاخه‌های مختلف در ارتباط با طرز زندگی، خانه‌های هوشمند، حیوانات خانگی و حوزه‌ی امنیت در منازل روانه بازار خواهد کرد. آتاری به این موضوع اشار کرده که تصمیم این کمپانی برای فعالیت در حوزه‌ی گجت‌های هوشمند خانگی نتیجه‌ی همکاری با Sigfox است. فناوری‌های توسعه یافته توسط سیگفاکس برای گجت‌های مرتبط با حوزه‌ی اینترنت اشیا امکان اتصال آنی را با عمر باتری بالا در اختیار تولیدکنندگان قرار می‌دهد.

آتاری اعلام کرده که تمرکز خود را برای عرضه‌ی محصولاتی قرار داده که قابلیت‌های متعددی را در اختیار خریداران قرار می‌دهد. از این جمله می‌توان به قابلیت مکان یابی با استفاده از GPS، ارائه‌ی اطلاعاتی نظیر دما و رطوبت محیط و اخطار با ساکنان در مورد اتمام ذخایری نظیر گاز مایع اشاره کرد. آتاری شاخه‌های متنوعی از محصولاتی را که می‌توانند کاربری‌های مختلفی داشته باشند برای تولید در نظر گرفته که از جمله‌ی این شاخه‌ها می‌توان به گجت‌های حوزه‌ی ورزش، مخصوص حیوانات خانگی و مسافرتی اشاره کرد.

البته برای اولین بار نیست که آتاری درصدد ورود به حوزه‌ی جدید و تولدی دوباره است. در طول تاریخ ۴۰ ساله‌ی فعالیت آتاری، این کمپانی در حوزه‌هایی نظیر تولید بازی، تولید کنسول بازی، کامپیوترهای خانگی، رایانه‌های قابل حمل و سری مختلف بازی‌های رایانه‌ای فعالیت کرده است.

باید به این موضوع نیز اشاره کرد که آتاری شاهد تغییرات گسترده‌ای نیز در حوزه‌ی ساختاری بوده و دیگر همان کمپانی نیست که در دهه‌ی ۷۰ میلادی فعالیت خود را آغاز کرده بود. این کمپانی در ابتدا توسط نولان بوشنل بنیان نهاده شد، اما در دهه‌ی ۸۰ میلادی پس از سقوط بازی‌های رایانه‌ای در سال ۱۹۸۳، اداره کنندگان کمپانی تغییر پیدا کردند. خانواده‌ی Tramiel با کنترل کمپانی و عرضه‌ی محصولاتی نظیر کومودور و آمیگا، آتاری را به بالاترین جایگاه‌های ممکن رساندند.

منبع engadget تگ ها Atari internet of the things iot

[ منبع این خبر سایت زومیت می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آتاری با تولید گجت های هوشمند در حوزه‌ اینترنت اشیا به بازار بر‌می‌گردد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات