عذرخواهی فرماندار توکیو به دلیل سواستفاده از بودجه دولتی ژاپن

فرماندار توکیو به خاطر استفاده از منابع دولتی برای پرداخت هزینه های اقامتش در اتاق های گرانقیمت هتل در خارج از ژاپن و خریدهای گرانقیمتش از مردم عذرخواهی کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، "یوچی ماسوزو"، فرماندار توکیو درپی افشای هزینه ها و پرداخت هایش در جریان اقامتش در هتل های گرانقیمت در سفرهای خارج از کشور، خرید در حراجی های آنلاین و همچنین خریدهای گرانقیمت با پول ها و منابع دولتی به شدت در معرض انتقادهای رسانه ای قرار گرفت و باعث شد تا امروز (چهارشنبه) رسما از مردم عذرخواهی کند. وی همچنین قول داده تا به این رسوایی رسیدگی کند و پول های هزینه شده از منابع دولتی را پس دهد.
این رسوایی در حالی صورت گرفته که توکیو قرار است میزبان بازی های المپیک تابستانی در 2020 باشد.
وی که 67 سال دارد، همچنین گفته که این هزینه ها باعث بروز مشکلات زیادی شده است.
فرماندار کنونی توکیو در فوریه 2014 و پس از انتخاباتی که برگزار شد، جانشین "ناکویی اینوسه" شد.
یوچی ماسوزو پیشتر وزیر بهداشت و کار ژاپن بود و از اعضای سابق پارلمان و هیات علمی دانشگاه توکیو است.
این رسوایی در آوریل سال جاری میلادی و زمانی رخ نمود که وی از خودروی دولتی برای سفر به منطقه ای در جنوب توکیو استفاده کرد اما بعدا گفت که چنین کاری را انجام نداده و قوانینی را نقض نکرده است.
علاوه بر این، سال گذشته میلادی وی سفرهای رسمی به لندن و پاریس داشت که 20 تن از اعضای شورای شهر توکیو نیز با وی همراه بودند و در این سفر در هتل های مجلل بودند که برای مالیات دهندگان ژاپنی هزینه ای حدود 50 میلیون ین در پی داشت. وی همچنین انواع مختلفی از لباس را خریداری کرده و از منابع دولتی برای پرداخت هزینه اش استفاده کرد.
در بررسی اسناد مالی گذشته نیز مشخص شد که وی زمانیکه در پارلمان بوده با منابع دولتی اقدام به سکونت در هتل های مجلل در جریان سفر به اوکیناوا کرده است.
فرماندار توکیو که با درخواست هایی برای کناره گیری روبرو است، ماه گذشته میلادی در یک نشست خبری گفت: قصد دارم پولی را که صرف شده برگردانم.
وی همچنین در یک حراج آنلاین نامه نوشته شده توسط "کیت هارینگ" هنرمند فقید آمریکایی را به قیمت 31 هزار ین خریداری کرد.
امروز نیز در عذرخواهی خود قول داد که دیگر از پروازهای First Class استفاده نکند و از یک وکیل بخواهد تا درباره هزینه های دولتی که صرف کرده، تحقیق کند.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عذرخواهی فرماندار توکیو به دلیل سواستفاده از بودجه دولتی ژاپن» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات