گزارش حادثه پاک کوهسار

چهارم خرداد بود که سهل‌انگاری مسئولان شهرداری منطقه ۱۵، جان دختری ۵ ساله به نام فاطمه امیری را در آبشار پارک کوهسار گرفت. از آن‌جایی که محفظه پمپ آبشار سرپوش نداشت، فاطمه را به داخل خود کشید و شرحه شرحه کرد. به گزارش عصر ایران، مادر فاطمه می‌گوید که وقتی دمپایی فاطمه را روی آب دیدم فهمیدم دخترم به داخل گودال پمپ آبشار افتاده اما نگهبان پارک در پاسخ به من می‌گفت، «مگر مرغ و ماهی است که توی آب افتاده باشد.»
 
هرچند احتمالا در همان دقایق اول افتادن فاطمه، پروانه پمپ، او را از بین برد اما هنوز برای مادر فاطمه سئوال است که چرا نگهبان به گفته‌های او اعتماد نمی‌کرد و پمپ را خاموش نکرد.
 
حادثه به اندازه‌ای دلخراش بود که تا ماه‌‌ها در ذهن مردم شهر باقی بماند. خانواده فاطمه امیری هنوز در شوک از دست دادن فرزندشان هستند. چند تن از مسئولان شهرداری اخراج شدند و به زودی دادگاهی برای رسیدگی به این پرونده تشکیل می‌شود.
 
اما سئوال این‌جاست، چه اتفاقی برای سرپوش محفظه افتاده است. مسئولان شهرداری می‌گویند که درپوش را معتادانی که فلزات را برای فروش، سرقت می‌کنند برداشته‌اند. البته این موضوع دور از ذهن نیست؛ چرا که شهرک رضویه تهران، جایی که پارک کوهسار در آن واقع شده، پر از معتادان و کارتن‌خواب‌هایی است که صبح از گرم‌خانه خاوران بیرون می‌آیند و تا شب اجازه برگشتن به آن‌جا را ندارند. پس برای ماندن، چه جایی بهتر از شهرک رضویه.
 
اهالی محل می‌گویند، طی چندسال گذشته، معضل معتادان شهرک رضویه در حال بدتر شدن است. از سوی دیگر، مغازه‌های خرید ضایعات هم در نزدیکی این شهرک واقع شده و به همین علت معتادان به راحتی، فلزاتی را که دزدیده یا جمع‌آوری کرده‌اند می‌فروشند و خرج اعتیادشان را تامین می‌کنند. گویی عده‌ای، از معتادان سارق گرفته تا سهل‌انگاری شهرداری منطقه ۱۵، دست به دست هم داده‌اند تا ناخواسته، در مرگ دلخراش کودکی ۵ ساله شریک باشند.


 
فاطمه کوچکترین فرزند و تنها دختر خانواده بود. مادر فاطمه می‌گوید که پس از کلی انتظار صاحب دختر شدند. آن‌ها به غیر از فاطمه سه پسر دارند و داشتن فاطمه، یکی از آرزوهایشان بوده‌است.

[ منبع این خبر سایت ایران-اخبار می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «گزارش حادثه پاک کوهسار» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات