تولید گلستان فاقد زیرساخت لازم برای ایجاد ارزش افزوده است

به گزارش خبرنگار مهر، حسن صادقلو، ظهر چهارشنبه در همایش معرفی ظرفیت‌های اینچه‌برون در کریدور ریلی ایران- ترکمنستان- قزاقستان اظهار کرد: راه‌آهن استان گلستان در میدان عمل تاکنون خوب فعالیت کرده است اما جای کار بیشتری نیز دارد.

وی افزود: اگر به‌ویژه با ترکمنستان و قزاقستان هم‌تراز نشویم ظرفیتی که هزینه شده است به هدر می‌رود، یکی از مشکلات ما نبود یک اندام هم‌تراز باارزش است و این ناهمگونی در آینده نامطلوب است.

صادقلو گفت: یکی از مؤلفه‌های ظرفیت، ظرفیت درون کشوری است، ظرفیت‌های بین‌المللی نیز باید اهم و مهم شده و بر اساس اولویت‌ها به آن پرداخته شود.

به گفته وی، استان گلستان دارای ظرفیت‌های بالقوه و اساسی است و یک برش منطقه‌ای به همراه استان‌های هم‌جوار باید در راستای ارزش‌افزوده مستند شود و این مأموریت اتاق بازرگانی است.

صادقلو اظهار کرد: ایجاد ارزش‌افزوده باید به‌عنوان اراده ما قرار گیرد و ضمن اینکه ما زیرساخت‌هایی را برای ایجاد ارزش‌افزوده ایجاد می‌کنیم در کشورهای همسایه نیز باید ایجاد شود.

وی تأکید کرد: نباید تنها به بار و آسیای میانه فکر کرد بلکه این کریدور خط انتقال به روسیه و چین است.

صادقلو با تاکید بر این که باید در راستای اقتصاد مقاومتی اقدام کرد، تصریح کرد: یکی از مسائل مهم وصل شدن خط ریلی اینچه‌برون به شاهرود و بعد بندرعباس است و مطالعات این حوزه نیز باید انجام شود.

وی اظهار کرد: مسافری شدن خط ریلی گرگان- اینچه‌برون نیز مسئله مهمی است و باید ظرفیت‌سازی‌های لازم در این زمینه انجام شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تولید گلستان فاقد زیرساخت لازم برای ایجاد ارزش افزوده است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات