مخالفت جامعه پزشکی با افزایش 10 درصدی تعرفه‌ها

یک متخصص زنان و زایمان گفت: افزایش تعرفه ها نصف مخارج بخش خصوصی هم نیست و ادامه این روند باعث تعطیلی این مراکز می‌شود.

جامعه پزشکی

بهرام معظمی  متخصص زنان و زایمان با اشاره به این که عملا به نظرات کارشناسانه وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی در اعلام تعرفه‌های خدمات پزشکی توجهی نشده است، بیان داشت: هزینه ها بیش از درآمدهاست در حالی که تعرفه اعلامی حتی از سال گذشته نیز کمتر است.

وی با اشاره به این که هر ساله جامعه پزشکی در خصوص افزایش منطقی تعرفه ها نظرات کارشناسانه خود را به شورای عالی بیمه ارائه می‌دهد، ادامه داد: مرتبا به دولتمردان گوشزد می کنیم که باید به تعرفه‌های پزشکی توجه شود اما بدلیل این که نظام سلامت در کشور ما هیچگاه جزو اولویت های اول دولت نبوده بنابراین توجهی به این مقوله نمی شود.

وی تصریح کرد: طبق بخشنامه وزارت کار دستمزدها برای کارفرما 23 درصد افزایش داشته که 60 درصد هزینه های ما را تشکیل می دهد و 40 درصد باقی مانده را باید از مردم بگیریم که با توجه به افزایش قیمت لوازم پزشکی و خدمات هزینه کردها بیش از درآمدها است.

به گفته معظمی سال گذشته تعرفه ها 14.8 درصد افزایش داشت اما تعرفه اعلامی امسال حتی از پارسال نیز کمتر است و گردش مالی بیمارستان ها با مشکل مواجه می شود.

معظمی یاد آور شد: وضعیت مالی در کل خوب نیست و توان دولت هم در حدی نیست که بتواند بودجه ها را پرداخت کند و به نوعی رکود حاکم شده است.

 باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مرتبط:

نقش جامعه پزشكي در توسعه گردشگري كيش

افزایش بیماریهای جسمی و روحی در بین جامعه پزشکی

انتشار لیست پزشکان دانه‌درشت زیرمیزی بگیر + اسامی

متوسط درآمد پزشکان متخصص در ایران

تعیین تعرفه پزشکی بخش خصوصی

[ منبع این خبر سایت نیک صالحی-اخبار می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مخالفت جامعه پزشکی با افزایش 10 درصدی تعرفه‌ها» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات