«اینجا شهید آباد است» منتشر شد

کتاب عکس « اینجا شهید آباد است » حاوی تصاویری مستند و گزارشی اهالی روستایی در استان مازندران، منتشر شد.

به گزارش پایگاه عکس چیلیک، کتاب عکس « اینجا شهید آباد است » حاوی نگاه دو تن از عکاسان مهدی معصومی گرجی و سینا دلشادی منتشر شد و در پایگاه تخصصی کتاب عکس مورد معرفی قرار گرفت تا تمامی علاقه مندان به هنر عکاسی و عکاسی مستند و مضامین مرتبط با جنگ تحمیلی و دفاع مقدس امکان تهیه آن را داشته باشند.

این کتاب دربرگیرنده 62 قطعه عکس از روستای شهید آباد و یا همان تروجن از توابع بخش مرکزی شهرستان بهشهر است. این روستا با جمعیتی بالغ بر 1200 خانوار و 4357 نفر، دارای تعداد 52 شهید، 8 نفر آزاده و 187 نفر جانباز به نسبت جمعیت و تعداد شهدا دارای رتبه دوم کشوری است.

مهدی معصومی گرجی به عنوان طراح ایده عکاسی از این روستا چندین سال است که در پی مستند سازی ارزش های تصویری این منطقه است با 42 قطعه عکس در کتاب صاحب اثر است . سینا دلشادی نیز به عنوان کارشناس ارشد فرهنگی-هنری و عکاس با 20 قطعه عکس ، حواشی ارزشمندی را از بافت و نماهایی از روستا را عکاسی کرده و کتاب عکس « اینجا شهید آباد است » را پدید آورده است.

هر دو عکاس در صفحه نخست کتاب عکس « اینجا شهید آباد است » و در بخشی از متن معرفی کار آورده اند: می دانیم که دو دستگاه دوربین، کوچکتر از آن هستند که بتوانند بزرگی و عظمت پدران و مادران شهیدآباد را در کادر خود، حتی برای لحظه ای محصور کنند.

اما ثبت پرتره هایی که پاره های خورشید و ماه را در دامان پر مهرشان پروراندند کوچکترین کاری است که می توان انجام داد تا هیچگاه تاریخ فراموش نکند که « اینجا شهید آباد است » .

عکاسان این مجموعه تعمدا از آوردن هرگونه زیرنویس و عکس نوشت پرهیز نموده است تا مخاطبین محترم به فراخور حال خود از آثار، بلاواسطه دریافت خود را داشته باشند.

عکاسان کتاب عکس « اینجا شهید آباد است » در بخش دیگری از مقدمه نیز آورده اند: عکاسی آن نگاه احساس گونه ای است که در قلب زنده عکاس حیات دارد. آدمی قبل از آنکه بگوید، می بیند و قبل از آنکه ببیند، احساس می کند. عکس دیدنی ترین لحظه نادیدنی ناب هستی است.

کتاب عکس « اینجا شهید آباد است » با قطع خشتی در 76 صفحه رنگی طراحی و با نمایش 62 قطعه عکس با مقدمه ای به قلم عکاسان مهدی معصومی گرجی و سینا دلشادی ، در شمارگان 500 نسخه چاپ و با قیمیت 250000ریال (بیست وپنج هزار تومان) از سوی انتشارات سوره مهر منتشر شده است.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان ««اینجا شهید آباد است» منتشر شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات