افزایش ساخت و ساز غیراصولی عامل کندی روند مقاوم سازی خانه های روستایی

مجید معصومی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: 433 هزار مسکن روستایی در خراسان رضوی وجود دارد که از این تعداد 130 هزار واحد مقاوم و حدود 70 درصد باقیمانده غیرمقاوم است.
وی اظهار کرد: این نهاد از سال 1384 تاکنون نوسازی و مقاوم سازی 124 هزار و 500 مسکن روستایی در این استان را آغاز کرده که از این تعداد 105 هزار واحد به بهره برداری رسیده است.
وی گفت: در این راستا 18 هزار و 675 میلیارد ریال تسهیلات در قالب وام 150 میلیون ریالی با کارمزد پنج درصد برای هر واحد، از ابتدای طرح بهسازی و نوسازی مسکن روستایی به متقاضیان پرداخت شده است.
معصومی افزود: به رغم تلاش بنیاد مسکن برای بهسازی و نوسازی خانه های روستایی درصد اندکی از واحدهای غیرمقاوم روستایی کاهش یافته و روند مقاوم سازی با کندی پیش رفته است.
وی افزایش ساخت واحدهای غیر مقاوم، کم دوام و غیر اصولی توسط روستاییان و عدم رغبت آنان به گرفتن تسهیلات طرح بهسازی و نوسازی مسکن را از دلایل کندی روند مقاوم سازی خانه های روستایی دانست.
وی اظهار کرد: علاوه بر آن به دلیل کمبود اعتبارات حدود دو سال در پرداخت تسهیلات مزبور وقفه ایجاد شد.
معاون مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی گفت: تسهیلات این طرح با تدبیر دولت یازدهم در سال جاری به 180 میلیون تا 200 میلیون ریال برای هر واحد افزایش یافته که سهم خراسان رضوی مقاوم سازی 16 هزار واحد مسکونی است.
وی افزود: با همکاری اداره کل ثبت اسناد و املاک استان نیز تاکنون سند ملکی برای 193 هزار واحد مسکن روستایی در یکهزار و 508 روستا صادر شده است.
استان خراسان رضوی دارای 28 شهرستان، 70 بخش، 72 شهر، 164 دهستان و سه هزار و 340 روستاست.
حدود یک میلیون و 680 هزار نفر از جمعیت شش میلیون نفری این استان ساکن نواحی روستایی هستند.
7489 / 6053

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «افزایش ساخت و ساز غیراصولی عامل کندی روند مقاوم سازی خانه های روستایی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات