راه اندازی واحدهای نیمه فعال صنعتی گناباد 234 میلیارد ریال نیاز دارد

هادی ایزدی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی گناباد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با اختصاص این مبلغ برای 1706 نفر اشتغال پایدار در واحد های تولیدی و شهرکهای صنعتی گناباد ایجاد می شود.
وی اظهار کرد: از مجموع 52 واحد نیمه فعال صنعتی گناباد 16 واحد با 20 تا 40 درصد، 12 واحد با 40 تا 60 درصد و بقیه با 60 تا 90 درصد ظرفیت خود فعالیت می کنند.
وی گفت: بر اساس آخرین برآوردها 24 واحد صنعتی گناباد به دلایل مختلف از جمله کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش، ناتوانی در بازپرداخت اقساط بانکی و مسائل مدیریتی تعطیل هستند.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت گناباد افزود: از بین واحدهای تعطیل شده 18 واحد در حال تامین اعتبار و بقیه در حال واگذاری و تجمیع با دیگر واحدهای مشابه یا اصلاح خطوط تولیدی خود هستند.
فرماندار گناباد هم گفت: برخی واحدهای تولیدی این شهرستان به دلیل توجه نداشتن به فناوریها و نوآوریهای علمی، تولیدات غیر قابل رقابت در بازار مصرف و دیگر تنگناها تعطیل شده اند.
محمد علی نبی پور افزود: برخی متصدیان واحدهای تولیدی که حدود 25 سال در این بخش فعالیت می کنند جزو بدهکارترین افراد این شهرستان شده و نمی توانند در عرصه تولید و رقابت با دیگر کالاهای مشابه، موفق عمل کنند.
وی از مسئولان بانک ها و دست اندرکاران دستگاههای اجرایی ذیربط خواست با رعایت قوانین و مقررات در حد امکان برای رفع تنگناهای واحدهای تولیدی منطقه تلاش کنند.
هم اکنون 172 واحد صنعتی در بخشهای صنایع کانی فلزی و غیرفلزی، صنایع غذایی، شیمیایی و سلولزی با سرمایه گذاری هزار و 273 میلیارد ریال و اشتغال مستقیم سه هزار و 284 نفر در گناباد فعالیت دارند.
شهرستان گناباد با 85 هزار نفر جمعیت در 287 کیلومتری مشهد و جنوب استان خراسان رضوی واقع است.
2095/ 6053

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «راه اندازی واحدهای نیمه فعال صنعتی گناباد 234 میلیارد ریال نیاز دارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات