گمرک شیوء پارسیان برای صادرات کالاهای سبک آماده می شود

عزیز الله کناری چهارشنبه در جریان بازدید از این گمرک افزود:صادرات محصولات کشاورزی بویژه صادرات دام با تعرفه و عوارض صفر درصد می توان از این گمرک انجام داد.
وی ادامه داد: این اقدام در راستای ارتقای معیشت مرزنشینان و توسعه فعالیت های تجاری استان باهمکاری گمرکات و بنادر و استاندارد و جهاد کشاورزی و سایر دستگاههای ذیربط ، زمینه صادرات تجاری از گمرک شیوء فراهم شده است.
مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری هرمزگان گفت : با تلاش و پیگیری استاندار هرمزگان و پشتکار فرماندار پارسیان توانسته ایم گمرک شیوء را توسعه بدهیم که گام مهم و اساسی در صادرات غیر نفتی و کمک شایانی به اقتصاد مقاومتی در این گمرک شهرستان داشته باشد.
کناری تصریح کرد : تجار و فعالان و سرمایه گذاران منظقه و شهرستان فعالیت های خود را در زمینه صادرات غیر نفتی در سطح منطقه و در چارچوپ ضوابط مربوطه انجام دهند وبطور قطع توسعه گمرک شیو شهرستان پارسیان در غرب استان هرمزگان سبب پویایی اقتصادی می شود .
فرماندار پارسیان اظهارکرد: گمرک ملوانی بندر تبن هم یکی از خواسته های مردم این شهرستان است وانتظار داریم با حمایت و درایت استاندار هرمزگان بازگشایی و فعال شود تا کمکی به مردم بخش کوشکنار و روستاهای تابعه باشد.
محمد راد مهر با اشاره به اینکه دولت در راستای سرعت بخشیدن به صادرات کالای ایرانی دراین برهه از زمان تسهیلاتی را فراهم کرده ، افزود : در این زمینه می توان با ارائه تسهیلات بانکی به تولید کنندگان کمک شایانی به رشد اقتصادی ، تولید کالای ایرانی و در ادامه صادرات به سایر کشورهای همسایه و دنیا انجام داد .
وی ادامه داد:همچنین این اقدام اشتغال و اقتصاد منطقه را رونق می دهد و برای دستیابی به این هدف باید صادرات کالاهای غیر نفتی را افزایش داد زیرا ظرفیت خوبی در این شهرستان وجود دارد.
فرماندار پارسیان ابرازکرد : تجار و بازرگانان شهرستان و منطقه باید موضوع صادرات غیرنفتی را جدی بگیرند تا پارسیان و گمرک شیوء از حیث تجارت و صادرات غیرنفتی برجسته شود ودر جهت ارتقای صادرات کالاهای غیرنفتی به عنوان یک شاخص در کشور مطرح شود.
راد مهردر بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ضرورت فراهم بودن زیرساختهای مبادله رسمی کالا و در ادامه آن مبارزه جدی با قاچاق کالا و ارزاشاره کرد .
وی افزود: با جدیت و توجه ویژه دولت به بحث توسعه سواحل و مناطق مرزی کشور اقدام های خوبی را در حوزه ایجاد زیرساختهای بندری و گمرکی در استان شاهد هستیم که با تلاش و پیگیری استاندار هرمزگان ایجاد زیرساختهای لازم برای ارتقای گمرک که از دغدغه مسئولان و ائمه جمعه و جماعت و بخصوص لنجداران و مردم بوده است.
فرماندار پارسیان یاد آور شد: توسعه گمرک شیوء نوید دهنده رونق اقتصادی و صادرات کالا غیر نفتی و خدمات آسان برای تجار ، سرمایه گذار و مردم می باشدو نقش بسزایی در ایجاد اشتغال مردم این شهرستان و محقق شدن شعار سال داشته و لازم است در مرحله بعدی در جهت تجاری شدن آن تلاش شود.
شهرستان پارسیان در 500کیلومتری غرب بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است.
7191/6048

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «گمرک شیوء پارسیان برای صادرات کالاهای سبک آماده می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات