استاندار: مهمترین راهبرد دولت در کردستان توسعه است

به گزارش ایرنا عبدالمحمد زاهدی روز چهارشنبه در آیین معرفی مدیرکل جدید راه و شهرسازی استان کردستان در سنندج با اشاره به فراهم بودن زمینه سرمایه گذاری در استان گفت: امید است با سرمایه گذاری و ساخت و ساز بتوان گام های موفقیت آمیزی در استان برداشت.
وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری و دولت تدبیر و امید بر توسعه استان و رفع محرومیت منطقه گفت: رییس جمهوری محترم بر توسعه استان سفارش بسیار کرده اند و من به عنوان نماینده دولت موظفم در راستای توسعه استان تلاش کنم.
استاندار کردستان مهمترین راهبرد دولت تدبیر و امید را توسعه استان عنوان کرد و بر تلاش مسوولان استان در راستای توسعه زیرساخت های استان تاکید کرد.
او مهم ترین زیرساخت های استان را مربوط به راه و شهرسازی دانست و گفت: بخشی از زیرساخت ها نیز مربوط به حمل و نقل است و کردستان در این زمینه با مشکل جدی مواجه است.
زاهدی با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی از تاکیدات مقام معظم رهبری است گفت: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی اگر اختیارات مدیران استان افزایش یابد می توان در سرمایه گذاری و تصمیم گیری ها اقداماتی انجام داد.
او بر تکمیل پروژه راه آهن تهران - سنندج تاکید کرد و گفت: در صورت راه اندازی و اتمام این پروژه راه ارتباطی کردستان به اقلیم کردستان عراق، سوریه و دریای مدیترانه متصل خواهد شد و این مسیر می تواند به عنوان راه ترانزیت خاورمیانه عمل کند.
وی کمبود پرواز و مشکل حمل و نقل هوایی را یکی دیگر از مشکلات استان بیان کرد و افزود: راه اندازی فرودگاه جدید سنندج در برنامه جدید باید مورد مطالعه قرار گیرد، از محل درآمد کنونی فرودگاه می توان فرودگاه جدیدی در استان احداث کرد.
استاندار کردستان همچنین با اشاره به سرمایه گذاری های بنیاد برکت در کردستان اظهار کرد: در استان کردستان بیشترین پروژه های بنیاد برکت اجرا شده و یا در حال اجراست و کردستان از این حیث در رده های اول کشور قراردارد.
زاهدی ضمن قدردانی از خدمات ارزنده و موثر محمد صادق وجدی مدیرکل سابق راه و شهرسازی انتصاب وی را به عنوان مدیرکل جدید راه و شهرسازی استان البرز تبریک گفت.
وی یادآورشد: در انتصاب مدیران فاکتورهای متعددی مانند توانمندی و تخصص در نظر گرفته می شود و خوشبختانه شهرام ملکی، مدیرکل جدید هم از مدیرانی است که از حسن سابقه، تخصص و تجارب ارزنده برخوردار است.
7352/1904

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استاندار: مهمترین راهبرد دولت در کردستان توسعه است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات