شاخص های توسعه یافتگی در کردستان مطلوب نیست

به گزارش ایرنا علیرضا آشناگر روز چهارشنبه در آیین معارفه مدیرکل جدید راه و شهرسازی استان کردستان در سنندج، توسعه زیرساخت ها را نیازمند عزم جدی و جهادی مسوولان دانست و افزود: زیرساخت های کردستان نیازمند توجه بیشتر است و توسعه استان منوط به تقویت بخش زیرساخت هاست.
وی توسعه زیرساخت ها و استان را یکی از مطالبات مردم استان بیان کرد.
او با اشاره به اینکه جاده سنندج - مریوان، جاده سنندج - سقز - بانه، جاده سنندج - کرمانشاه و جاده سنندج- همدان جزو جاده های اصلی استان است گفت: کردستان در مقایسه با سایر استان های توسعه یافته از موقعیت مطلوبی برخوردار نیست.
وی به برنامه دولت برای پیگیری تصویب مناطق تجاری آزاد بانه - مریوان اشاره کرد و گفت: با توجه به موقعیت این مناطق، توسعه اقتصادی این مناطق می تواند به توسعه استان کمک کند.
آشناگر افزود: متاسفانه استان کردستان فاقد بزرگراه و راه آهن است و پروژه فرودگاه سقز سال ها منتظر کمک های اعتباری است.
معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان نظارت بر ساخت و ساز بخش مسکن را ضروری دانست و گفت: اگرچه در بخش مسکن گام هایی برداشته شده اما کالبد شهری ما وضعیت مناسبی ندارد و در این زمینه باید نظارت جدی شود.
وی اداره کل راه و شهرسازی را یکی از ادارت مهم برشمرد و گفت: وجود مدیران اهل دانش، با تجربه و با انگیزه قوی در استان می تواند به روند توسعه استان کمک کند.
آشناگر خدمات وجدی در استان را ارزشمند و قابل تقدیر دانست و افزود: ارزیابی ما از تلاش های مهندس وجدی ارزیابی فوق العاده مثبتی است.
وی اظهارکرد: اکنون یکی دیگر از مدیران توانمند، دانشی و باسابقه باید انرژی تازه ای در این حوزه ایجاد کند و کردستان در ریل توسعه قرار گیرد.
معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان با اشاره به انتخاب شهرام ملکی از سوی وزارتخانه راه و شهرسازی، این انتخاب را بجا و شایسته دانست و گفت: وزارت راه و شهرسازی با توجه به شناخت کاملی که از وضعیت استان و پروژه های استان دارد نیروی جدیدی را انتخاب کرده است.
معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان افزود: من معتقدم اگر وزارتخانه فردی را انتخاب می کند مسوولیت انتخاب را هم می پذیرد.
به گفته آشناگر ملکی از نیروهای مجرب است که اشراف کاملی به قوانین و وزارتخانه دارد.
وی کارآمدی، تجربه و داشتن دانش و تعهد را یکی از ویژگی ها مدیران برشمرد و افزود: امید است این مجموعه با انگیزه قوی و حمایت وزارتخانه فصل جدیدی در استان آغاز کند.
در این آیین ضمن قدردانی از خدمات 4 ساله محمد صادق وجدی، شهرام ملکی به عنوان مدیرکل جدید راه و شهرسازی استان کردستان معرفی شد.
7352/1904

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شاخص های توسعه یافتگی در کردستان مطلوب نیست» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات