وزیر علوم پاکستان: پیشرفت علمی ایران، پشتوانه قوی برای سازمان همکاری اسلامی است

'رانا تنویر حسین' روز چهارشنبه در حاشینه دومین روز پانزدهمین نشست مجمع عمومی کمیته دائمی علمی و فناوری سازمان همکاری اسلامی (کامستک) در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: ایران به همراه پاکستان و ترکیه و چند کشور دیگر، از جمله اعضای سازمان همکاری اسلامی هستند که به پیشرفت های بزرگی در عرصه علوم و فناوری گوناگون دست یافته اند.
وی تاکید کرد: آن دسته از کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی که توانسته اند قابلیت های خود را در زمینه های علوم و فناوری نسبت به سایر اعضا ارتقا دهند، پشتوانه ای علمی برای تمام مجموعه این سازمان بین المللی هستند و می توانند یافته ها و دستاوردهای علمی خود را با هدف پیشرفت و ارتقای جایگاه سازمان همکاری اسلامی، در اختیار تمام اعضای این سازمان قرار دهند.
وزیر علوم و فناوری پاکستان تاکید کرد: همچنین آن دسته از کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی که صاحب منابع مالی قوی هستند، باید از محل منابع مالی خود برای هموار کردن مسیر رشد و توسعه علمی این سازمان بین المللی و انتقال علم و فناوری از کشورهای پیشترفته تر به سمت کشورهای کمتر توسعه یافته این سازمان، کمک کنند.
تعداد نسبتا زیادی از از کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی از کشورهای نفت خیز و ثروتمند حوزه خلیج فارس هستند.
'ایاد بن امین مدنی' دبیرکل سازمان همکاری اسلامی نیز که برای شرکت در پانزدهمین نشست مجمع عمومی کمیته دائمی همکاری های علمی و فناوری این سازمان (کامستک) به اسلام آباد سفر کرده است روز گذشته در حاشیه این نشست در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، جایگاه ایران را به ویژه به عنوان یکی از مهم ترین وزنه های علمی و فناوری این سازمان بین المللی، بسیار مهم توصیف کرد.
وی گفت: ما از نقش تمام کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی و کمیته دائمی همکاری علمی و فناوری این سازمان قدردانی می کنیم و در این بین، به نقش و جایگاه اعضایی مثل جمهوری اسلامی ایران که توانمندی های علمی و فناوری به مراتب بیشتر و گسترده تری نسبت به سایر اعضا دارند، اهمیت ویژه ای قائل هستیم.
آساق**1723

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وزیر علوم پاکستان: پیشرفت علمی ایران، پشتوانه قوی برای سازمان همکاری اسلامی است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات