امضای تفاهم نامه ازدیاد برداشت از میدان نفتی کوپال

دکتر محمود فتوحی رئیس دانشگاه صنعتی شریف در حاشیه امضای این تفاهم نامه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا، اظهار کرد: امضای این تفاهم نامه در ارتباط با قرارداد منعقده مجموعه وزارت نفت با دانشگاه صنعتی شریف مبنی بر واگذاری کارهای مطالعاتی و ازدیاد برداشت از میدان نفتی کوپال است.
وی افزود: طبق قرارداد منعقده بین وزارت نفت و تعدادی از دانشگاه ها و مراکز پژوهشی کشور از جمله دانشگاه صنعتی شریف، این مراکز می توانند برای انجام پروژه های واگذار شده، با شرکای خارجی در سطح دانشگاهی یا شرکت های فعال حوزه نفت همکاری کنند.
رئیس دانشگاه صنعتی شریف، هدف از امضای این تفاهم نامه را انتقال فناوری به داخل کشور و فراهم کردن زمینه برای استفاده مفید دانشکده های مهندسی شیمی و نفت این دانشگاه و سایر دانشکده های مرتبط از تجربیات شرکت های نفتی خارجی عنوان کرد.
به گفته فتوحی این کنسرسیوم خارجی متشکل از یک شرکت نفت فیلیپینی، شرکت AGR نروژ و برخی از شرکت های نفتی کانادایی و انگلیسی است.
وی همچنین با بیان این که برای اجرای ازدیاد برداشت از میدان نفتی کوپال شریک دانشگاهی خارجی نیز داریم، گفت: طبق تفاهم نامه قبلی با یکی از دانشگاه های کشور روسیه در حوزه نفت، این دانشگاه نیز در اجرای این پروژه با ایران همکاری خواهد داشت.
فتوحی از وزارت نفت درخواست کرد که برای پیشبرد هرچه بهتر این پروژه بودجه لازم را در اختیار دانشگاه صنعتی شریف قرار دهد.
علمی**1836**9132**1834

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امضای تفاهم نامه ازدیاد برداشت از میدان نفتی کوپال» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات