تولد بزرگترین جایزه ادبی آسیایی برای ترجمه


جشنواره آسیایی محتوای کودکانه (AFCC) از سال آینده جایزه‌ای ۳۰ هزار دلاری را به کتاب‌های تصویری کودکان که ترجمه شده باشد، اختصاص خواهد داد.
به گزارش ایسنا، این جایزه که بطور مساوی میان مترجم، تصویرگر و نویسنده اثرِ برنده تقسیم خواهد شد، بزرگ‌ترین جایزه‌ای است که تاکنون در قاره آسیا به این حوزه اختصاص داده شده است.
جایزه کتاب کودک آسیایی (ACBA) با همکاری شورای ملی توسعه کتاب سنگاپور (NBDCS) و موسسه تجاری جنتیگ سنگاپور (GENS) شکل گرفته است.
جشنواره آسیایی محتوای کودکانه، جشنواره‌ای سالانه است که در کشور سنگاپور برگزار می‌شود. هدف از برگزاری این جشنواره تقدیر و معرفی محتوا و کتاب‌های تولید شده برای کودکان، به ویژه آن‌هایی است که به موضوعاتی در پیوند با قاره آسیا پرداخته‌اند.
جایزه کتاب کودک آسیایی به کتاب‌های تصویری ترجمه شده‌ای تعلق می‌گیرد که ناشران، نویسندگان، تصویرگران و مترجمان آسیایی تولید کرده باشند تا ناشران به تولید کتاب‌های چند زبانه تشویق شوند.
بنیانگذاران این جایزه امیدوارند با کمک این جایزه نقش موثر ترجمه در نشر کتاب در کشورها، جوامع و فرهنگ‌های دیگر را برجسته کنند.
پدیدآورندگان می‌توانند آثار خود را تا ۶ ژانویه ۲۰۱۷ برای شرکت در این جایزه بفرستند.
انتهای پیام


[ منبع این خبر سایت ایسنا-هنری می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تولد بزرگترین جایزه ادبی آسیایی برای ترجمه» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات