حمله ناکام تروریست‌های داعش به مسیر الرقه - اثریا

حمله ناکام تروریست‌های داعش به مسیر الرقه - اثریا

فارس/ تروریست‌های داعش بار دیگر سعی کردند کنترل جاده الرقه به اثریا را در جنوب شرق استان حلب، بدست گیرند که با مقاومت ارتش سوریه و مقاومت با تلفات زیاد، ناکام ماندند.

محور جنوب شرقی استان حلب در سه ماه گذشته شاهد درگیری شدید نیروهای سوری و رزمندگان مقاومت حزب‌الله با تروریست‌های داعش بوده است.
مسیر ارتباطی و راهبردی «اثریا - خناصر» محور اصلی انتقال تجهیرات ارتش سوریه و نیروهای مقاومت از سمت دمشق به استان حلب به شمار می آید و به شاهرگ حیاتی نیروهای سوری معروف است.

از صبح امروز نیز گروهی از تروریست‌های داعش با چندین خودروی انتحاری درصدد بودند یک بار دیگر به این جاده حمله کنند و کنترل آن را در دست گیرند.
عناصر تروریستی در گام نخست خودروهای انتحاری را به سمت مواضع نیروهای سوری اعزام کردند اما با هوشیاری ارتش این خودروها قبل از رسیدن به هدف، منهدم شدند.
با شکست مرحله نخست عملیات، عناصر تروریستی با ترک اجساد همرزمان خود از منطقه متواری شدند.
به گزارش فارس ارتش سوریه و رزمندگان مقاومت همچنین توانستند تجهیزات نظامی تروریست‌ها را مصادره کنند و امنیت را به این مسیر راهبردی بازگردانند.

عناصر تروریستی بارها با وجود متحمل شدن خسارات فراون و عقب نشینی‌های متعدد تلاش کرده‌اند کنترل این مسیر را در دست گیرند و پیش از این عناصر تروریستی در چندین مرتبه توانسته بودند بخشی از مسیر ارتباطی و راهبردی «اثریا - خناصر» اشغال کنند اما با فداکاری نیروهای سوری و رزمندگان مقاومت این جاده باز پس گرفته شده بود.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حمله ناکام تروریست‌های داعش به مسیر الرقه - اثریا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات