پاکسازی و ضدعفونی کردن چشمه ها و آبشخورهای مناطق حفاظت شده خائیز

به گزارش خبرگزاری مهر، رئیس اداره حفاظت محیط زیست کهگیلویه با اعلام این خبر گفت: در راستای کنترل بیماری های مشترک دام های اهلی و وحشی از جمله بیماری تب برفکی و طاعون مهلک پی پی ار و انگل های گوارشی و داخلی دامهای اهلی از جمله زالو و سایر نرم تنان برنامه پاک سازی و ضدعفونی چشمه ها و آبشخورها در دستور کار این اداره قرار گرفت.

قدرت الله علی پورادامه داد: به منظور کنترل انگلهای گوارشی دامهای وحشی ازجمله زالوها و سایر گونه های مضر با مشاوره با مراکز و تخصصین دامپزشکی و با تهیه کلر، چشمه ها و آبشخورها به طور کامل آهک پاشی شدند.

علی پور در اشاره به آمار ۸۰ درصدی جمعیت حیات وحش خائیز که در فصل گرما از چشمه ها و آبشخورهای مشترک با دامهای اهلی استفاده می کنند، تاکید کرد: تمامی چشمه ها و آبشخورها از جلبک ها، خزه ها و شاخ و برگ درختان به طور کامل پاک سازی شدند و سپس با محلول کلر مناسب ضدعفونی و تمیز شدند تا امکان انتقال هرگونه بیماری به صفر برسد.
بنابراین گزارش، پس از اطمینان خروج گاز کلر آبشخورها مجدداٌ آبگیری شدند.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پاکسازی و ضدعفونی کردن چشمه ها و آبشخورهای مناطق حفاظت شده خائیز» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات