مولاوردی زن نمونه در جهان است

به گزارش خبرنگار مهر، ماها العداوی با اشاره به فعالیت صندوق جمعیت ملل متحد از دهه ۷۰ میلادی با هدف نظارت بر مسائل جمعیتی افزود: صندوق جمعیت ملل متحد امروز وظایف بیشتری دارد که یکی از آنها سلامت مادران و پیشگیری از مرگ مادران است.

وی با اشاره به شعار صندوق جمعیت سازمان ملل متحد مبنی بر اینکه «هیچ مادری حین بخشیدن زندگی نباید بمیرد» ادامه داد: زنان، نیمی از جامعه هستند که نیمی دیگر از جامعه را به دنیا می آورند.

العداوی با تاکید بر اینکه در دوره های آموزشی مدیریتی زنان تنها زنان غربی به عنوان زن موفق معرفی می شوند، خاطرنشان کرد: تمام زنان موفق در معرفی کنفرانس های بین المللی زنان غربی مو بور و ازدواج نکرده هستند و هنگامی که از مسئولان برگزاری در این باره سئوال می کنیم می گویند زنان موفق که هم ازدواج کرده باشند هم مادر باشند و هم در جامعه به موفقیت هایی رسیده  باشند وجود ندارند که باید بگویم خانم مولاوردی یکی از این موارد است.

نماینده صندوق جمعیت سازمان ملل متحد در ایران اضافه کرد: زنان در غرب، خانواده را فراموش کرده اند و فقط در عرصه اجتماعی موفق هستند اما نباید فراموش کنیم که زنان در عرصه های مختلف خانوادگی و اجتماعی وظیفه دارند. همچنین باید یادآوری کرد که نخستین فردی که به پیامبر(ص) ایمان آورد یک زن بود.

وی خاطرنشان کرد: در موضوع ارث سهم مردان به درستی دو برابر زنان تعیین شده است زیرا مردان باید هزینه های زندگی را تامین کنند اما زنان پول توجیبی یا خرج خودشان را تامین می کنند.

العداوی با بیان اینکه در قرآن تبعیضی میان زن و مرد وجود ندارد، تصریح کرد: زنان غربی در مجامع بین المللی تنها نماینده کشورشان هستند اما زنان مسلمان علاوه بر نمایندگی کشورها، معرف اسلام هم هستند. بنابراین لازم است برای دین و ارزش ها زنانی قوی باشیم.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مولاوردی زن نمونه در جهان است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات