چهارمحال وبختیاری مستعد توسعه کشت گیاهان دارویی است

به گزارش خبرنگار مهر، محمد علی طهماسبی ظهر چهارشنبه در دیدار با استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه چهارمحال و بختیاری مستعد توسعه کشت گیاهان دارویی است، اظهار داشت: استان چهارمحال و بختیاری یکی از استان های کوهستانی حوزه زاگرس است که دارای میزان بارش برف و باران قابل توجه است.

وی افزود: قرار گرفتن درارتفاعات و شرایط اقلیمی خاص استان چهارمحال و بختیاری زمینه رشد گیاهان دارویی ارزشمند را در این استان فراهم کرده است.

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: کشت گیاهان دارویی از جمله گل محمدی در این استان باید مورد توجه بیشتر قرار بگیرد.

وی بیان کرد: توسعه کشت گل محمدی در این استان با توجه به میزان بارش مطلوب ابن منطقه زمینه را برای توسعه بیشتر این استان فراهم می کند.

توسعه گلخانه ها از اهداف اصلی وزارت جهادکشاورزی درسطح کشور است

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: گل محمدی هم اکنون یکی از ارزشمند ترین گیاهان صادراتی کشور به شمار می رود که در صنایع مختلف غذایی و دارویی کاربرد دارد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه وزارت جهاد کشاورزی در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی حرکت می کند، عنوان کرد: توسعه گلخانه ها با هدف کاهش مصرف آب و راندمان تولید مطلوب از اهداف اصلی وزارت جهادکشاورزی در سطح کشور است.

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: تولید محصولات کشاورزی در گلخانه ها چندین برابر تولید در فضای آزاد است.

وی با اشاره به اینکه بهره گیری از ظرفیت های هر منطقه برای توسعه حوزه کشاورزی ضروری است، ادامه داد: توسعه باغات در مناطق مختلف کشور در دستور کار است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چهارمحال وبختیاری مستعد توسعه کشت گیاهان دارویی است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات