دست دلالان از تولیدات روستاییان قطع شود/ لزوم ایجاد درآمد پایدار

به گزارش خبرنگار مهر، وجه الله خدمتگزار بعد از ظهر چهارشنبه در کارگروه تخصصی توسعه روستایی و عشایری استان با اشاره به افزایش نگران کننده مهاجرت از روستاهای استان، اظهار کرد: به دلیل خشکسالی های چندین ساله روزبه روز بر شدت مهاجرت از روستاها افزوده شده که ادامه این روند نگران کننده است.

وی با تاکید بر اینکه دستگاه های اجرایی استان باید به گونه ای برنامه ریزی کنند که جلوی این مهاجرت گرفته شود، بیان کرد: باید این اعتماد در بین مردم ایجاد شود که دولت ساز و کاری برای حل مشکلات آن ها پیدا خواهد کرد.

استاندار خراسان جنوبی همچنین بر لزوم ایجاد درآمد پایدار در روستاها تاکید کرد و گفت: به طور حتم اگر روستاییان به شهرها مهاجرت کنند ناچار به انجام کارهایی خواهند شد که در شان آن ها نیست و از این رو نیاز است که برای ایجاد درآمد در روستاها برنامه ریزی کنیم.

خدمتگزار با بیان اینکه اجرای طرح های هادی روستایی، بهبود وضعیت جاده های روستایی و خدمات بهداشتی و درمانی باید مورد توجه ویژه مسئولان قرار گیرد، عنوان داشت: توسعه صنعت گردشگری یکی از منابع مهم درآمدی روستاییان به خصوص برای فروش صنایع دستی تولیدی آن ها است.

شرایط حاد خشکسالی در غرب استان

وی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی امسال بدترین شرایط را از نظر میزان بارندگی در کشور داشته است، بیان داشت: امسال در تمام استان به ویژه در غرب استان از نظر خشکسالی بدترین سال را داشته ایم و نیاز است که همه دستگاه ها حساسیت های لازم را به مسئولان بالادستی خود در مرکز گوشزد کنند.

استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه باید دست دلالان از تولیدات روستاییان قطع شود، افزود: بارها شنیده ایم که افزایش قیمت محصولات کشاورزی هیچ منفعتی برای کشاورز نداشته و سود اصلی را دلالان برده اند که نیاز است در این زمینه چاره ای اساسی اندیشیده شود.

خدمتگزار به تعطیلی بازارچه های مرزی استان اشاره کرد و گفت: برای بازگشایی این بازارچه ها از سوی استان آمادگی کامل وجود دارد اما طرف افغان در این زمینه مشکل دارد.

وی ادامه داد: باید زمینه ای فراهم شود که محصولات تولیدی روستاها در همان بازارچه ها توزیع و عرضه شود و امکان فروش سوخت مرزنشینان در بازارچه ها فراهم شود.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه روستاییان و عشایر فرصت گرانبهایی هستند که باید برای آن ها برنامه ریزی کنیم، عنوان داشت: در همین راستا نیاز است دستگاه های اجرایی برنامه هایی بدهند تا بتوانیم ساز و کار اجرایی برای خدمت به این قشر پیدا کنیم.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دست دلالان از تولیدات روستاییان قطع شود/ لزوم ایجاد درآمد پایدار» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات