اقتصاد مقاومتی در همدان بهتر از هر استان دیگری در حال اجرا است

به گزارش خبرنگار مهر، محمدناصر نیکبخت ظهر چهارشنبه در همایش طلایه‌داران تبلیغ در همدان سالگرد ارتحال امام خمینی بنیان‌گذار جمهوری اسلامی و شهدای ۱۵ خرداد را تسلیت گفت و با اشاره به اینکه در طول تاریخ روحانیون پرچم‌دار اسلام و رسولان دینی بودند، افزود: از دهه ۳۰ و ۴۰ روحانیون علاوه بر رسالت‌های دینی و اجتماعی و فرهنگی به‌عنوان هدایت گران جامعه وارد عرصه شدند.

وی بابیان اینکه با رهبری امام خمینی از دهه ۴۰ فریاد روحانیت بلند شد و مردم را به استمداد جلب کرد، گفت: در عین ناباوري دنیا، با تعصب مردم بر روحانیت رهبر انقلاب توانست با دست‌خالی باعث سقوط رژیم شاهنشاهی شود.

محمدناصر نیکبخت با عنوان اینکه روحانیت شکنجه دید، تبعید شد، به شهادت رسید ولی توانست با مشت محکم و حمایت مردم مسلمان انقلاب را پیروز کند، اظهار داشت: روحانیت حفظ مسیر انقلابی را بر عهده دارد و هر دولتی که بر سرکار آید مردم آن را به‌عنوان حکومت اسلامی و بر خواسته از روحانیت می‌شناسند.

استاندار همدان خطاب به روحانیون با تأکید بر اینکه نباید روبروی هم بایستیم چراکه دولت برای شما و شما برای دولت هستید، ادامه داد: درجایی که لازم است باید دولت را موردانتقاد قرارداد و جایی که به حمایت و تشویق نیاز دارد باید حمایت‌های موردنیاز از سوی روحانیت انجام شود.

وی با اشاره به فرازی از فرمايشات رهبری این‌گونه بیان کرد: در مذاکرات بااقتدار خودمان امتیاز گرفتیم و کسی به ما امتیاز نداد زیرا ما غنی‌سازی ۲۰ درصد را انجام دادیم و آن‌ها مجبور به مذاکره شدند بنابراین امتیاز گرفته‌ایم.

محمدناصر نیکبخت با توضیح این موضوع که شاه تمام تلاش خود را در جهت گرفتن امتیاز غنی‌سازی  داشت و در این امر موفق نشد و از سوی دولت‌های صاحب انرژی هسته‌ای فقط می‌توانست قسمتی از سهام آنان را خریداری کند، گفت: عظمت جمهوری اسلامی باعث تصویب برجم شد.

وی در ادامه بابیان اینکه در تحقق اقتصاد مقاومتی باید تمامی قوا و مردم دولت را همراهی کنند زیرا این مهم تنها به دست دولت قابل‌اجرا نیست، گفت: اقتصاد مقاومتی در همدان بهتر از هر استان دیگری در حال اجرا است و بر اساس چشم‌انداز اقتصادی باید رشد اقتصادی را به ۸ درصد برسانیم.

محمدناصر نیکبخت با اشاره به این موضوع که الزامات رسیدن به این رشد ۸ درصدی سرمایه‌گذاری ۷۰ میلیارد دلار یا ۹۰۰ هزار میلیارد تومان در هرسال است، اعلام کرد: دولت توانایی این سرمایه‌گذاری را ندارد بنابراین طبق اصل ۴۴ قانون اساسی سرمایه‌گذاری باید به بخش خصوصی واگذار شود.

استاندار همدان بابیان اینکه از فروردین سال ۹۳ هرماه ۸۵۰ تا ۱۰۰۰ نفر در استان همدان مشغول به کار شدند، بیان کرد: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی هر هفته ستاد رفع بحران را برگزار می‌کنیم تا شرایطی ایجاد شود که واحدهای تولیدی بدهکار بدون اینکه دولت مانعی برای آن‌ها ایجاد کند اقدام به راه‌اندازی دوباره واحدهای خود کنند.

وی در پایان سخنان خود با اشاره به اینکه ۳۸۰ واحد تولیدی در استان همدان از سال ۹۴ فعالیت‌های تولیدی خود را دوباره آغاز کردند، گفت: امید است امسال اقتصاد مقاومتی را به‌صورت ملموسی در کشور به اجرا بگذاریم.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اقتصاد مقاومتی در همدان بهتر از هر استان دیگری در حال اجرا است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات