خانواده‌ها در بهبودی کامل معتاد مخدرهای صنعتی نقش اساسی دارند

کاریکاتور/ اعتیاد به شبکه‌های اجتماعی معاون آموزشی مرکز ملی مطالعات اعتیاد با اشاره به پیچیدگی بسیار در درمان بیماران مصرف کننده مخدرهای صنعتی، گفت: خانواده‌ها در بهبودی کامل معتاد مخدرهای صنعتی نقش اساسی دارند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، آذرخش مکری بعد از ظهر امورز در نشستی خبری با اصحاب رسانه مازندران در دانشگاه علوم پزشکی استان اظهار داشت: سمینار سه روزه درمان اعتیاد به شیشه در مازندران برگزار شد که متاسفانه این ماده مخدر صنعتی حدود 10 سال در صحنه اعتیاد ایران ظاهر شده است.

وی افزود: اعتیاد به مخدرهای صنعتی متاسفانه مشکلات جدی را در جامعه ایجاد کرده و برای درمان آن روش خاص و پیچیده ای وجود دارد.

این روانپزشک با اشاره به اینکه درمانگران استان در این سمینار با روش‌های درمان اعتیاد برگزار شده است، تصریح کرد: سیاست درمان اعتیاد را به مثابه اینکه به معتاد به بیمار نگاه شود در کشور پیاده‌سازی کردیم.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه باید نگرش خود را نسبت به درمان اعتیاد تغییر دهیم، افزود: سیستمی که وظیفه درمان اعتیاد را دارد نمی‌تواند صرفا به تجویز دارو اکتفا کند.

وی با اشاره به اینکه الگوی درمان اعتیاد با سایر الگوهای کلاسیک پزشکی متفاوت است، گفت: خانواده‌ها نقش اساسی در بهبودی کامل معتادان حوزه مخدرهای صنعتی دارند.

تاکید بر جدیت توامان بیماری اعتیاد در خانواده‌ها

بهروز مشکینی, دبیر اجرایی سمپوزیوم‌های اعتیاد و آسیب‌های روانی نیز در این نشست  نیز با اشاره به اینکه اعتیاد یک بیماری صرفا جدی نیست، اظهار داشت: این بیماری روانی، اجتماعی و جدی به صورت توامان بوده و درمانگرها و خانواده‌ها در مورد این بیماری تامل کنند.

وی افزود: پزشکان، روانپزشکان، مشاوران، مددکاران در کلینیک‌های ترک اعتیاد مخاطبان ما بوده و دانش توانگران را در این حوزه‌ها از طریق این سمپوزیوم جدی گرفته می‌شود.

مشکینی با اشاره به اینکه معتادان بهبود یافته با عضویت در انجمن معتادان گمنام می‌توانند نسبت به بازگشت در جامعه اقدام کنند، تصریح کرد: رسانه‌ها نسبت به معرفی معتادان بهبود یافته به جامعه اقدام کنند.

وی بیان کرد: هیچ معتادی به زور قابل درمان نیست چرا که وی به زور معتاد نشده است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خانواده‌ها در بهبودی کامل معتاد مخدرهای صنعتی نقش اساسی دارند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات