320 انجمن شهرستانی حمایت از مصـرف‌کنندگان تشکیل شد/ فرهنگ‌سازی مهم‌ترین اولویت انجمن

انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان رئیس انجمن ملی حمایت از مصـرف‌کنندگان گفت: تاکنون ۳۲۰ انجمن شهرستانی حمایت از مصـرف‌کنندگان در راستای استیفای حقوق مردم در کشور تشکیل شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، سیدمحمد جعفری ظهر امروز در نخستین همایش تقدیر از حامیان حقوق مصرف‌کنندگان استان گلستان اظهار داشت: در سال 88 قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان در مجلس تصویب شد که براساس فصل سوم این قانون انجمن‌ها در 3 سطح شهرستانی، استانی و ملی شکل گرفتند.

وی افزود: تاکنون 320 انجمن شهرستانی فعال هستند و در کنار 31 انجمن استانی و ملی از بین مردم انتخاب شدند که این ‌انجمن‌ها غیرسیاسی، غیرانتفاعی و غیردولتی و حامی حقوق مصرف‌کننده هستند.

رئیس انجمن ملی حمایت از مصـرف‌کنندگان کشور تصریح کرد: اگر ما سه ضلع چرخه اقتصاد را تولید، توزیع و مصرف بدانیم، تولیدکنندگان و توزیع کنندگان هر کدام اتاق اصناف خود را دارند اما مصرف‌کنندگان زمان بسیار کوتاهی است که این انجمن را در راستای استیفای حقوق مردم شکل دادند.

وی گفت: باید از سال‌های آینده حضور مردم در این برهه اقتصادی پررنگ باشد و باید این فعالیت‌ها را مردم ببینند تا از حقوق مصرف‌کنندگان دفاع کنند.

جعفری اظهار کرد: مصرف کننده دنبال منافع بیشتر است و می‌خواهد با قیمت کمتر خدمات بیشتر دریافت کند و این انجمن‌ها و تشکل‌ها زمانی کارساز هستند که اقتصاد سالم باشد و بازار رقابتی باشد.

رئیس انجمن ملی حمایت از مصـرف‌کنندگان کشور افزود: باید وحدت منافع ایجاد کنیم و وحدت تولید و مصرف سبب می‌شود نظارت و بازرسی لازم نباشد.

وی گفت: فرهنگ‌سازی کار اصلی انجمن است و اگر نتوانیم به فقر اطلاعاتی مردم از حقوق خود کمکی کنیم نتوانسته‌ایم این آگاهی را ایجاد کنیم.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «320 انجمن شهرستانی حمایت از مصـرف‌کنندگان تشکیل شد/ فرهنگ‌سازی مهم‌ترین اولویت انجمن» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات