استقرار منطقه شناسایی پدافند هوایی چین در دریای چین جنوبی

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، رسانه های محلی چین روز چهارشنبه به نقل از منابعی موثق در ارتش این کشور اعلام کردند که در صورت ادامه یافتن اقدامات «تحریک آمیز» آمریکا علیه حاکمیت چین در دریای چین جنوبی، این کشور برای استقرار یک «منطقه شناسایی پدافند هوایی» دست به اقدام خواهد زد.

شایان ذکر است که در ماه مه سال جاری، پکن از کشتیرانی یک ناو جنگی آمریکایی در آبهای مجاور مجمع الجزایر مورد مناقشه «سپراتلی» در دریای چین جنوبی ابراز نارضایتی کرد.

پیش از آن نیز «جان کری» وزیر خارجه آمریکا از احتمال استقرار سامانه پدافند هوایی چین در دریای چین جنوبی ابراز نگرانی کرد. این درحالی بود که دولت چین نیز از احتمال ایجاد یک منطقه شناسایی پدافند هوایی در منطقه مذکور خبر داده بود؛ امری که به گفته مقامات دفاعی آمریکا هرگز از سوی ایالات متحده به رسمیت شناخته نخواهد شد.

چین مدعی است که استقرار یک «منطقه شناسایی پدافند هوایی» مطابق با حقوق آن به عنوان یک کشور مستقل است.

گفتنی است که در سال ۲۰۱۳، چین یک منطقه شناسایی بر فراز دریای چین شرقی- منطقه ای مورد مناقشه در میان کشورهای آسیای شرقی- ایجاد کرد که به موجب آن، تمام هواپیماها برای گذر از فراز این منطقه بایستی مسیر خود را اعلام نمایند.

[ منبع این خبر سایت مهر-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استقرار منطقه شناسایی پدافند هوایی چین در دریای چین جنوبی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات