دولت جدید اردن به ریاست «هانی الملقی» سوگند یاد کرد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه اردنی الأهالی، دولت جدید اردن به ریاست «هانی الملقی» روز چهارشنبه در برابر «عبدالله دوم» پادشاه این کشور سوگند یاد کرد.

بر اساس این گزارش دولت جدید اردن پس از ادای سوگند، از سوی پادشاه اردن مأمور شد که تا آغاز ماه سپتامبر زمینه را برای برگزاری انتخابات پارلمانی فراهم کند و همچنین برای خروج اقتصاد کشور از رکود نیز تدابیری را اتخاذ نماید.

همچنین اسامی وزرای کابینه جدید اردن بدین شرح است:

موسی المعایطه وزیر امور سیاسی و پارلمانی، عادل الطویسی وزیر فرهنگ، علی الغزاوی وزیر کار، لینا عناب وزیر گردشگری و آثار باستانی، فواز ارشیدات وزیر مشاور در امور کابینه، محمود الشیاب وزیر بهداشت، وائل عربیات وزیر اوقاف و امور دینی و مقدسات اسلامی، یحیی الکسبی وزیر راه، یاسره غوشه وزیر توسعه بخش عمومی، یاسین الخیاط وزیر محیط زیست، رضا الخوالده وزیر کشاورزی، خوله العرموطی وزیر توسعه اجتماعی، خالد حنیفات وزیر کشور، وجیه عویس وزیر آموزش عالی، محمد المومنی وزیر اطلاع رسانی، حازم الناصر وزیر آب، ابراهیم سیف وزیر انرژی و منابع معدنی، عمر ملحس وزیر اقتصاد، عماد فاخوری وزیر همکاری بین المللی، بسام التلهونی وزیر دادگستری.

در صدر اولویت های کابینه جدید اردن، ایجاد هیأتی مستقل برای انتخابات و همچنین مدیریت انتخابات هجدهم پارلمان که قرار است در ماه سپتامبر آتی برگزار گردد، می باشد. مسائل اقتصادی و فقر و بیکاری هم از دیگر اولویت های دولت جدید اردن است.

شایان ذکر است پیش از این «عبدالله دوم» پادشاه اردن با صدور حکمی، دستور انحلال پارلمان این کشور را صادر کرد.

[ منبع این خبر سایت مهر-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دولت جدید اردن به ریاست «هانی الملقی» سوگند یاد کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات