محدودیت های ترافیکی جاده های کشور برای تعطیلات آخر هفت

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : پلیس راه راهور محدودیت های ترافیکی تعطیلات آخر هفته و روز شنبه را اعلام کرد.

به گزارش مهر، پلیس راه کشور با صدور اطلاعیه ای محدودیت های جاده ای کشور تا روز ۱۶ خرداد را اعلام کرد. این محدودیت ها به این شرح است.

تردد موتور سیكلت از ساعت۱۲ ظهر روز چهارشنبه تا ساعت  دو بامداد روز یکشنبه در محورهای كرج- چالوس، هراز، فیروزكوه و محور تهران- سمنان- مشهد و بالعكس ممنوع است.

تردد موتور سیکلت های انتظامی و امدادی برای انجام ماموریت های ضروری در مسیر مجاز جریان ترافیک بلامانع است.
 
جاده كرج چالوس

تردد انواع تریلر، كامیون و كامیونت از محور كرج- چالوس ممنوع است. تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۸ روز چهار شنبه تا ۶ بامداد روز پنجشنبه از مرزن آباد به سمت کرج ممنوع بوده و با اعلام ماموران پلیس راه در محل تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۹:۳۰ روز چهارشنبه تا ساعت ۶روز پنجشنبه از کرج به سمت مرزن آباد به صورت یکطرفه خواهد بود.

تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۳ روز شنبه تا ساعت ۲بامداد روز یکشنبه از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و از ساعت ۱۶ روز شنبه تا ساعت ۲ بامداد روز یکشنبه با اعلام مامورین پلیس راه در محل تردد انواع وسایل نقلیه به سمت کرج از محدوده دزبن به صورت یکطرفه خواهد بود.
 
یکطرفه کردن  محور کرج – چالوس در روز پنجشنبه  از مرزن آباد به سمت کرج برای  تسهیل در عبور و مرور کاروانهای اعزامی و زائرین مرقد مطهر حضرت امام خمینی(ره) و پیشگیری از بروز گره ترافیکی در طول مسیر بر حسب ضرورت وشرایط تصمیم گیری و اجرا خواهد شد.

جاده هراز

تردد  تریلرها ازمحور هراز ممنوع است. همچنین  تردد كامیونها وكامیونت ها به استثنای حاملان موادسوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ روز چهارشنبه تا ۶ صبح  روز یکشنبه از محور هراز ممنوع است.

تردد انواع وسایل نقلیه در محور هراز از ساعت ۱۳تا ۲۲  روز شنبه  از رودهن( انتهای بلوارکریتون) به سمت آمل ممنوع بوده و تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵تا ۲۴ روزشنبه  از (آب اسك) تا دو راهی رودهن به صورت یكطرفه خواهد بود.

محور فیروز كوه

تردد تریلرها به استثنای حاملان مواد سوختی وفاسد شدنی از ساعت ۱۲ روز چهارشنبه تا ساعت ۲۴ روز شنبه  از تهران به قائم شهر وبالعكس ممنوع است.

تردد كامیونها وكامیونت ها به استثنای حاملین موادسوختی و فاسد شدنی از ساعت ۶ روز شنبه تا ۲۴ همان روز از تهران به قائم شهر وبالعكس ممنوع است.

محور شمشك به دیزین

محور فوق از روز چهارشنبه تا ساعت ۷ روز یكشنبه مسدود است.

محورآستارا- اردبیل و اردبیل- سرچم

تردد انواع تریلر و کامیون به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۸تا ۲۴   روزهای جمعه و شنبه ازمحور های فوق ممنوع  است.

محور بجنورد –چمن بید-جنگل گلستان

تردد انواع کامیون و تریلر به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت۶ تا ۲۲ روز شنبه از محور های فوق ممنوع است.

محورهای استان قم

تردد انواع تریلر وكامیون به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۲۲ روز پنجشنبه تا ساعت ۱۵  روز جمعه از محور سلفچگان به قم و محور قدیم قم – تهران (در مسیر رفت و برگشت) ممنوع است.

وسایل نقلیه سنگینی که از استانهای مرکزی و اصفهان به سمت تهران در حرکت هستند می توانند از محور سلفچگان –  آزادراه ساوه – تهران و بالعکس تردد کنند.

وسایل نقلیه سنگینی که از استانهای جنوبی کشور (هرمزگان-سیستان و بلوچستان- کرمان و یزد) به سمت تهران در حرکت هستند می توانند از مسیر سه راهی نطنز-مورچه خورت-دلیجان-سلفچگان ساوه - تهران و بالعکس یا از مسیر آزاد راه قم –کاشان و در ادامه از آزاد راه قم –گرمسار به سمت تهران تردد کنند.

محورهای قدیم ساوه- سلفچگان، محور قدیم ساوه- همدان

تردد انواع كامیون و تریلر به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ روز پنج شنبه تا ۲۴ روز جمعه از محورهای فوق ممنوع است.

محور  ایوانکی –دماوند (مسیر کیلان ،آبسرد به محور دماوند-فیروز کوه)، محور سمنان  - فیروزکوه

تردد انواع تریلر، كامیون و کامیونت به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی  از ساعت ۱۳ تا ۲۴  روز چهارشنبه  و همچنین از ساعت ۷تا ۲۴  روز شنبه از محور ایوانکی- دماوند  ممنوع است.

تردد انواع تریلر، كامیون و کامیونت به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی  از ساعت ۱۳ تا ۲۴  روز چهار شنبه  و همچنین از ساعت ۰۷۰۰۷ تا ۲۴ روز شنبه  از محور سمنان به فیروزکوه (گردنه بشم به محور دماوند فیروزکوه) ممنوع است.

محورهای اصفهان- بروجن- لردگان- ایذه و بالعکس و محورهای یاسوج- لردگان- بروجن- اصفهان و بالعکس

تردد انواع كامیون به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۷تا ۲۳ روز جمعه  و همچنین از ساعت۷تا ۲۳  روز یکشنبه  از محورهای فوق ممنوع است.

ضمنا مركزاطلاعات وكنترل ترافیك پلیس راهور ناجا با شماره تلفن ۱۲۰ و۸۸۲۵۵۵۵۵ (ده خط) به طور شبانه روزی پاسخگوی وضعیت راههای كشور و امداد رسانی احتمالی به هموطنان عزیز كشور مان است.

پلیس راه استانهای البرز و مازندران در هنگام اجرای محدودیت،وسایل نقلیه را با دو تیم كه یكی در جلو و دیگری در انتها قرار دارد اسكورت کنند.

هرگونه تغییر در كاهش و افزایش ساعت محدودیت باكسب مجوز از پلیس راه راهور ناجا بوده و اطلاع رسانی آن به وسیله مركز اطلاعات وكنترل ترافیك پلیس راهور ناجا انجام می شود.

رانندگان وسایل نقلیه ای كه در طول مسیر دارای محدودیت در حركتند ،موظفند به نحوی برنامه ریزی و تردد کنند كه قبل از ساعت اجرای محدودیت از جاده عبور كنند در غیر اینصورت از حركت آنان جلوگیری به عمل می آید.

در صورت نیاز به اعمال محدودیت های پیش بینی نشده در محورهای تحت پوشش استانها به منظور كنترل و تنظیم عبور و مرور وسایل نقلیه روسای قرار گاه های پلیس راه با هماهنگی پلیس راه راهورناجا به صورت مقطعی و موضعی تصمیمات مقتضی اتخاذ می کند.

در صورت نیاز به اعمال محدودیت های پش بینی نشده در محورهای مواصلاتی بین استانی، رئیس قرارگاه پلیس راه استان با روسای قرارگاه پلیس راه استان های همجوار هماهنگی لازم به عمل آورده و پس از كسب مجوز از پلیس راه ناجا نسبت به اعمال محدودیت و ممنوعیت مورد نیاز اقدام ومحدودیت وممنوعیت متخذه را به ادارات كل حمل ونقل و پایانه های استانهای مربوطه اعلام کند.


[ منبع این خبر سایت انتخاب-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «محدودیت های ترافیکی جاده های کشور برای تعطیلات آخر هفت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات