جزئیات بازشماری آراء تبریز و ابطال اهر/ پرونده انتخابات بسته شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، سيامك ره پيك از جابه جايي منتخب چهارم و پنجم حوزه انتخابيه تبريز، اسكو و آذرشهر طبق نتايج بازشماري آراء اين حوزه خبر داد.

وي گفت: از مرحله دوم انتخابات مجلس، دو حوزه باقي مانده بود كه نيازمند بازشماري آرا و بازرسي بود كه براي هر دو حوزه بازرسان اعزام شدند.

سخنگوی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات افزود: در حوزه تبريز در مرحله دوم بايد چهار نفر انتخاب مي‌شدند و به مجلس راه مي‌يافتند، اما با توجه به اين كه راي نفر چهارم و پنجم در اين مرحله بسيار نزديك بود و همچنين گزارش ها و شكاياتي هم مطرح شد، شوراي نگهبان تصميم گرفت كه صندوق هاي اين حوزه بازشماري شود.

ره پيك گفت:‌ در پي اين تصميم، تيم مجربي به اين حوزه اعزام شد و با هماهنگي دستگاه‌هاي اجرايي و همكاري نمايندگان نامزدها، آراي همه صندوق ها در مدت حدود ۶ روز با دقت كافي و رعايت همه مقررات بازشماري شد.

عضو حقوقدان شوراي نگهبان ادامه داد:‌ نتيجه اين بازشماري كه در قالب گزارشي تفصيلي به شوراي ‌نگهبان ارائه شد، اين بود كه در وضع انتخاباتي سه منتخب نخست اين حوزه در مرحله دوم انتخابات تغييري ايجاد نشد و خانم زهرا ساعي و آقايان محمد حسين فرهنگي و شهاب‌الدين بي‌مقدار، به همان ترتيب اول تا سوم ابقا شدند.

وي گفت: با توجه به اين كه فاصله راي نفر چهارم و پنجم بسيار كم بود، اين دو نفر در بازشماري آراء جا به جا شدند؛ به نحوي كه آقاي عليرضا منادي سپيدان كه پيش از بازشماري آراء در جايگاه چهارم قرار داشت، پس از بازشماري آراء با آقاي محمد اسماعيل سعيدي كه نفر پنجم بود، جا به جا شدند.

ره پيك افزود: بر اين اساس ، صحت انتخابات حوزه تبريز ، اسكو و آذرشهر بدون ابطال راي يا صندوقي تاييد شد.

سخنگوي هيات مركزي نظارت بر انتخابات همچنين، از ابطال انتخابات اهر و هريس به علت تخلفات و دخالت‌هاي غيرقانوني در اين حوزه انتخابيه خبر داد.

ره پیک گفت: با توجه به گزارش ها، تيم بازرسي به اين حوزه اعزام و مسائل مختلف را بررسي كردند كه گزارش تفصيلي آن در جلسه امروز شوراي نگهبان بررسي شد.

وی افزود: بر اساس اين گزارش با توجه به تخلفات و دخالت‌هاي غيرقانوني و مجموعه بررسي‌هاي تيم بازرسي، اين تخلفات در روند انتخابات موثر بوده و آن را مخدوش كرده است؛ بنابراین، نظر شوراي نگهبان اين شد كه انتخابات در اين حوزه ابطال شود.

ره پیک خاطرنشان کرد: بر اين اساس، پرونده بررسي صحت دهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي در همه حوزه‌هاي انتخابيه بسته شد.

[ منبع این خبر سایت مهر-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جزئیات بازشماری آراء تبریز و ابطال اهر/ پرونده انتخابات بسته شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات