ظریف:بازتعریف موضوعات منطقه ای ضرورت دارد/سوریه مشکل همه جهان است

به گزارش خبرنگار اعزامي مهر به سوئد، محمدجواد ظريف وزیر امور خارجه كشورمان در انيستيتو بين المللي صلح استكهلم(سيپري) بر بازتعریف مشکلات و موضوعات بین المللی تاکید کرد.

وي افزود: مشکل افراط گرایی و تروریسم منحصر به یک منطقه نیست بلکه معضل جهانی است.

ظريف با تاکید بر این که مشکل سوریه مشکل همه جهان است، ادامه داد: ما نیازمند آن هستیم که موضوعات منطقه را بازتعریف کنیم.

وزیر امور خارجه كشورمان همچنین به لزوم بازنگری در نگرش بازنده-بازنده و تبدیل آن به برنده-برنده سخن گفت و اظهار داشت: در مناقشات بین المللی چنانچه یکی کمتر بازنده و دیگری بیشتر بازنده باشد، این چرخه همچنان ادامه خواهد یافت و هیچ گاه آرامش و امنیت محقق نخواهد شد.

ظریف با بیان این که در مذاکرات هسته ای تلاش کردیم تا مشکل را به درستی تعریف کنیم، یادآور شد: بازنگری مشکل است اما ما در مذاکرات هسته ای نشان دادیم که این کار شدنی است. باور کردن واقعیت و حرکت به سوی همکاری.

وي در ادامه اين برنامه به سوالات برخي كارشناسان و محققان پاسخ گفت.

گفتني است ظريف قرار است پس از این برنامه، در جمع ایرانیان مقیم سوئد شرکت كند.

[ منبع این خبر سایت مهر-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ظریف:بازتعریف موضوعات منطقه ای ضرورت دارد/سوریه مشکل همه جهان است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات