تحمیل جنگ به ایران بر اساس خیانت بنی صدر رخ داد

رئیس مجمع تقریب مذاهب با اشاره به اینکه تحمیل جنگ به ایران بر اساس خیانت بنی صدر رخ داد، گفت: بنی صدر به دنبال سقوط آبادان هم بود. سرویس سیاسی فردا: آیت‌الله اراکی عصر امروز در همیاش روحانیون و مقاومت که به عنوان یکی از ویژه‌برنامه‌های هفته فرهنگی مقاومت در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد، با تبریک سالروز آزادسازی خرمشهر، اظهار داشت: به قطع و با مدرک بنی‌صدر به این مملکت خیانت کرد و تحمیل جنگ بر این کشور بر اساس خیانت بنی‌صدر صورت گرفت.

وی گفت: من در تمام جزئیات مسائل آغاز جنگ بودم و اینطور نیست که بنی‌صدر با ساده لوحی روبرو بوده باشد، بلکه خیانت وی از پایه‌های شروع جنگ بود.

اراکی خاطرنشان کرد: ما از روزهای قبل از جنگ اقدامات گسترده‌ای در زمینه آمادگی مقابله با هجوم دشمن انجام دادیم اما آن کسی که مانع می‌شد اخبار به امام(ره) برسد، خیانت بنی صدر بود.

رئیس مجمع تقریب مذاهب با اشاره به اینکه تاریخ آغاز جنگ باید به عنوان عبرتی برای آیندگان نگاشته شود، افزود: بنی صدر نه تنها از ارسال سلاح و نیروی کمکی نظامی به خرمشهر جلوگیری کرد، حتی از ارسال آذوقه به خرمشهر هم جلوگیری به عمل آورد.

وی بیان کرد: این که مقام معظم رهبری تاکید می‌کنند مراقب نفوذ دشمن در عناصر تعیین کننده سرنوشت نظام باشید، در ابتدای انقلاب و شروع جنگ رخ داد.

اراکی گفت: خرمشهر دو مرتبه در آستانه سقوط قرار گرفت که یک مرتبه مربوط به 25 مهر ماه بود که عراقیها تقریبا به روی پل رسیده بودند، و به من خبردادند که شهر در آستانه نفوذ قرار گرفته و فرماندهی و ارتشی نیست که در برابر دشمن مقاومت کند.

رئیس مجمع تقریب مذاهب تصریح کرد: نیروهای ارتش ما در آن زمان جنگ جو و وفادار بودند ولی فرماندهانی که از سوی بنی صدر منصوب می‌شدند، با دستور اقدامات نادرستی انجام می‌دادند و سرهنگ فروزان که فرمانده منطقه بود با دستور به عقب برگشت.

وی با اشاره به اینکه یکی از فرماندهان دیگر هم به بهانه بیماری در منطقه نبود، گفت: یکی از علتهای اصلی سقوط خرمشهر این بود که با وجود اینکه پادگان دژ پر از اسلحه بود به مردم ندادند.
اراکی با اشاره به اینکه در این ایام منافقین منطقه را پر کرده بودند، عنوان کرد: به دست منافقین سلاح سپرده شده بود ولی دست مردم و بسیجیها و سپاهیها هیچ سلاحی وجود نداشت و نقشه هم این بود که پس از اینکه نیروهای بعثی شهر را محاصره می‌کنند، منافقین از داخل شهر اعلام کنند که شهر سقوط کرده و عراقی‌ها بتوانند به راحتی به شهر وارد شوند.

رئیس مجمع تقریب مذاهب با اشاره به اینکه این منافقین پیش از سقوط شهر دستگیر شدند و ورود منافقیه و گروهکها هم به این شهر ممنوع شد، ادامه داد: اگر منافقین در آن زمان دستگیر نمی‌شدند و آنها نقشه خود را عملی می‌کردند، اتفاقی می‌افتاد که جمع کردن آن امکان‌پذیر نبود.
وی ‌آغاز جنگ را با خیانت مستقیم بنی‌صدر دانست و گفت: بنی صدر به این صورت نبود که آدم ساده‌لوحی باشد و کلاه سر وی گذاشته باشند بلکه من با اتکا سندهای محکمی بیان می‌کنم که وی خیانت کار بوده است.

اراکی با اشاره به رشادتهای شیخ حسن قنوتی از روحانیون آن زمان خرمشهر اشاره کرد و گفت: در آن زمان نه آذوقه و حتی آب خوردن هم در شهر وجود نداشت و شیخ حسن قنوتی با سختی فراوان مقدار کمی آذوقه به شهر وارد می‌کرد.

رئیس مجمع تقریب مذاهب بیان کرد: با توجه به استقرار کشتیهای نفت سیاه و بمباران شدن این کشتیها، نفت به کارون ریخته بود و اصلا آب قابل استفاده نبود و در کل آب خرمشهر از قابلیت شرب افتاده بود.

وی با اشاره به اینکه مردم خرمشهر در چنین شرایطی مقاومت کردند، تصریح کرد: عده زیادی از مردم شهر با دست خالی به میدان جنگ می‌آمدند و از تمام هستی خود برای کمک به جبهه‌ها می‌گذشتند.

اراکی افزود: نگه داشتن آبادان تا زمانی که حصار خرمشهر شکسته شد کار بسیار عظیمی بود چرا که آبادان را از هر چهارطرف محاصره کرده بودند و تنها راهی که برای آن مانده بود، بخشی از دریا و منطقه متصل به دریا بود.

رئیس مجمع تقریب مذاهب گفت: آنچه که بر سرما آمد در نتیجه نفوذ عناصر ناباب در مراکز تصمیم‌گیری ما بود و در اصل آغاز جنگ به دلیل حضور بنی صدر در ریاست جمهوری بود و اگر بنی‌صدر رئیس جمهور نمی‌شد، جنگی هم واقع نبود.

وی خاطرنشان کرد: بنی‌صدر علاوه بر اینکه مسئول شروع جنگ بود، بلکه تا زمانی که رئیس جمهور بود، عامل عدم پیشرفت ایران در جنگ هم همین بنی‌صدر خائن بود، حتی بنی صدر در زمانی که آبادان محاصره بود، دستور خالی شدن این شهر از سلاح‌های سنگین را صادر کرد.
اراکی با اشاره به اینکه ما به فرماندار آبادان گفتیم که اجازه تخلیه شهر از سلاح سنگی


ن را نمی‌دهیم، گفت: برنامه بنی‌صدر این بود که آبادان را هم تحویل دشمن بدهد و تلاش زیادی در این زمینه انجام شد.

رئیس مجمع تقریب مذاهب با اشاره به اینکه بنی صدر با رای مردم به ریاست جمهوری رسید، گفت: بنی‌صدر با فریب مردم به جلو آمد و ما باید تلاش کنیم که دیگر این چنین فریبی در کشور به وسیله نفوذ دشمن در کشور انجام نشود.

وی ادامه داد: مطلب بعدی این است که مردم ما از فداکاری و ایثار در راه انقلاب در هیچ مقطعی کوتاهی نکردند و این که بگویند مردم تحمل نکردند و نمی توانند، دروغ بزرگی است که به مردم ما نسبت داده می شود چرا که مردم ما عزت مند، حسینی، علوی و فاطمی هستند.

اراکی تاکید کرد: مردم ما برای عزتشان حاضر به تحمل هستند و تحمل گرسنگی برای دستیابی به عزت اصلا برای مردم ما غیر ممکن نیست و مردم ما در راه رسیدن به هدف اصلی نظام هر کاری می‌کنند.

رئیس مجمع تقریب مذاهب تاکید کرد: مردم امروز ایران از لحاظ آمادگی برای ایستادگی و مقاومت از مردم اوایل انقلاب هیچ چیزی کم ندارند و می‌توانند مقاومت اقتصادی، فرهنگی، سیاسی داشته باشند و در برابر دشمن ایستادگی کنند.

وی با اشاره به اینکه خرمشهر بهترین فرزندان خود را فدای راه خرمشهر کرد، گفت: باید راه مقاومت و ایستادگی سیاسی، فرهنگی و اقتصادی مردم در برابر دشمن را ایجاد کنیم وگرنه مردم هیچ مشکلی برای این مقاومت ندارند.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تحمیل جنگ به ایران بر اساس خیانت بنی صدر رخ داد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات