داعش؛ نمونه ای موفق از کاهش سهم نفت در درآمدها!

داعش؛ نمونه ای موفق از کاهش سهم نفت در درآمدها! اقتصاد > جهان - کاهش شدید درآمدهای نفتی داعش، تروریست ها را به افزایش مالیات ها وادار کرده است. بر همین اساس بیراه نخواهد بود اگر داعش را یکی از نمونه های موفق کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی بدانیم البته با زور اسلحه و تحت عنوان زکات!

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از «سی ان ان مانی»، گروه تروریستی داعش در سال 2015 از محل مالیات های دریافتی در مناطق تحت کنترل خود بالغ بر 2.4 میلیارد دلار درآمد داشته است.

بنا بر اطلاعات بدست آمده " درآمد داعش از محل فروش نفت در سال گذشته میلادی 500 میلیون دلار کمتر از سال 2014 بوده است ولی با این حال این گروه همچنان ثروتمندترین گروه تروریستی جهان بحساب می آید".

بررسی ها نشان می دهد "تروریست های داعش کاهش درآمدهای نفتی خود را با افزایش فشار بر مردم مناطق تحت سلطه جبران می کنند به گونه ای که درآمدهای مالیاتی این گروه از 360 میلیون دلار در سال 2014 به 800 میلیون دلار در سال 2015 میلادی افزایش یافته است".

 

 

درآمدهای نفتی در سال 2014 میلادی 38 درصد درآمدهای داعش را تشکیل می داده ولی این سهم در سال گذشته میلادی به 25 درصد کاهش یافته است. از سوی دیگر اما تروریست ها سهم درآمدهای مالیاتی را از 12 درصد به 33 درصد افزایش داده اند.

ترکیب درآمدهای مالیاتی داعش هم در نوع خود جالب است؛ 10 درصد از درآمدهای مالیاتی از محل مالیات های مستقیم، 15 درصد از مالیات بر درآمد، 5 درصد از محل مالیات جاده ای و 35 درصد هم از محل خدمات دارویی و پزشکی تأمین می شود.

نکته جالب اینجا است که داعش برای عملیات بانکی نیز در مناطق تحت سیطره خود کارمزد 5 درصدی برای برداشت از حساب ها تعیین کرده است.

22339

 

 

کلید واژه ها: داعش -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «داعش؛ نمونه ای موفق از کاهش سهم نفت در درآمدها!» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات