آمریکا:دنیا بین ایران و ما یکی را انتخاب کند به گزارش جهان به نقل از مهر،  حمید بعیدی نژاد ظهر چهارشنبه در همایش «طلایه داران تبلیغ» در همدان با تسلیت سالگرد رحلت امام خمینی(ره) رهبر انقلاب و بیان اینکه باید یاد و خاطر ایشان را دل زنده نگاه داریم، گفت: باید برخی ابهامات در زمینه سیاست خارجی و برجام رفع شود.
 
مدیر کل سیاسی و امنیت بین الملل وزارت امور خارجه با اشاره به اینکه برای تثبیت اصول و سیاست های کلان باید به فکر تثبیت موقعیت کشور باشیم، ادامه داد: دشمنان نظام هدف تغییر نظام جمهوری اسلامی را در همه سطوح مطرح کرده اند.
 
دولت امریکا از هیچ اقدامی برای شکست نظام دریغ نکرد
 
وی با بیان اینکه تغییر رژیم از برنامه های سیاست خارجی امریکا بود، افزود: دولت امریکا از هیچ اقدامی برای شکست نظام دریغ نکرد و از فشارهای اقتصادی و تحریکات منطقه و هر ابزاری علیه ایران استفاده کرد.
 
حمید بعیدی نژاد با بیان اینکه در ادامه فشارهای دولت امریکا علیه ایران موضوع هسته ای مطرح شد تا تهدیداتی سازماندهی تر و هدفمندتر علیه ایران صورت گیرد، ادامه داد: پس از آن دشمنان فشارهای مالی علیه ایران را به وجود آوردند و موضع هسته ای ایران را در شورای امنیت سازمان ملل مطرح کردند.
 
مدیر کل امور سیاسی و امنیت بین الملل وزارت امور خارجه با بیان اینکه در فصل هفتم شورای امنیت سازمان ملل موضوع تهدید علیه صلح جهانی مطرح است، اعلام کرد: این اصل را یک اصل جهانی کردند و برنامه هسته ای ایران را علیه صلح جهانی یک خطر نشان دادند.
 
۶ قطعنامه علیه ایران در شورای امنیت تنظیم شد
 
وی با توضیح اینکه ۶ قطعنامه علیه ایران در شورای امنیت تنظیم شد، اشاره کرد: مهم ترین آنها قطعنامه ۱۹۲۹ بود که در ۸۸ صفحه علیه ایران تنظیم شد و دولت امریکا در تدارک اقدامات جنگی علیه ایران پیش رفت.
 
حمید بعیدی نژاد با بیان اینکه در سالهای ۸۸ و ۸۹ تحریمها بیشتر شد و اوج آن در سال ۹۰ بود، بیان کرد:مهم ترین اقدام دشمنان علیه ایران فلج کردن سیستم مالی و بانکی کشور بود تا انتقال پول به ایران محدود شود.
 
مدیر کل امور سیاسی و امنیت بین الملل وزارت امور خارجه با اشاره به اینکه ایران روزی ۲.۵ بشکه صادرات نفت داشت، گفت: با محدود کردن منابع مالی در یک برنامه متمرکز مشتریان نفتی ایران را از خرید نفت باز داشتند و خریداران به ۵ کشور تقلیل یافت.
 
وی با اعلام اینکه ۵ کشور چین، کره، هند، ژاپن و ترکیه خریدار نفت ایران بودند، ادامه داد: هدف این بود که صادرات نفت را به صفر برسانند بنابراین پولی که باید دریافت می کردیم مسدود می شد.
 
دنیا باید بین ایران و امریکا یکی را انتخاب کند و این پایان خط است
 
حمید بعیدی نژاد با اشاره به لایحه ای که توسط ۱۷ سناتور امریکا علیه ایران تنظیم و در آن تمام صادرات از ایران و واردات به ایران ممنوع شد، بیان کرد: رسما اعلام کردند که دنیا باید بین ایران و امریکا یکی را انتخاب کند و این پایان خط است.
 
وی با اشاره به اینکه با حمایت هایی که دولت امریکا از عربستان داشت عربستان ایران را ترویست معرفی و عنوان کرد در سوء قصدی که به سفیر عربستان در امریکا انجام شد ایران قصد ترور داشته است، گفت: برهمین اساس قطعنامه ای با اکثریت آرا علیه ایران در شورای امنیت به تصویب رسید.
 
حمید بعیدی نژاد با بیان اینکه مسئله هسته ای ایران یک موضوع ملی است و ۱۲ سال برای این موضوع بر سرمیز مذاکره نشستیم و مقام معظم رهبری بر آن نظارت مستقیم داشتند، عنوان کرد: در راس این مذاکرات نظام قرار دارد نه دولت خاصی زیرا فرایند بررسی برجام در مجلس شورای اسلامی طی شد و پس از بررسی شورای نگهبان به تایید شورای امنیت ملی رسید و در نهایت رهبر معظم انقلاب با ذیل شروطی برجام را تصویب کردند.
 
سیاست حال حاضر جمهوری اسلامی به یک دولت خاص مربوط نمی شود
 
مدیر کل امور سیاسی و امنیت بین الملل وزارت امور خارجه خطاب به روحانیون بیان کرد: نگاه مردم به شما روحانیون متفاوت است زیرا شما مدافع نظام مهدویت هستید و سیاست حال حاضر جمهوری اسلامی به یک دولت خاص مربوط نمی شود.
 
وی با بیان اینکه امروز نگاه دنیا به ایران تغییر کرده زیرا وجود داعش باعث ایجاد توحش در منطقه شده است، عنوان کرد:۳۵ سال ایران به عنوان تهدید در دنیا معرفی شد اما امروز وجود داعش در منطقه و حمایت های امریکا از آن این ابهامات را علیه ایران زدود چراکه تا امروز حتی یک تروریست ایرانی در دنیا شناسایی نشده است.
 
حمید بعیدی نژاد با ابراز خرسندی از اینکه دیگر موضوع شیعه و سنی بودن تاریخی مطرح نیست، اظهار داشت: امروز مسلمانان در کنار یکدیگر و در مقابله با داعش جان نثاری می کنند.
 
وی با بیان اینکه امروز دنیا از تاریکی بیرون آمده و افتخار می کنیم با وجود فشارهایی که از سوی کشورهای ۱+۵ برای تعطیل کردن صنعت هسته ای ایران وجود داشت، این صنعت تعطیل نشد، افزود: برجام یک توافقنامه اقتصادی نبود بلکه هدف از برجام لغو تحریم ها و برداشتن موانع از سر کشور بوده است.
 
وی با اعلام این خبر که درآمد نفتی ایران به شکل گذشته خود بازگشته و در سیستم های بانکی ارتباطات صورت گرفته است، عنوان کرد: در اقتصاد مقاومتی باید به دنبال مبناهای اقتصادی باشیم و دیگر به درامدهای نفتی متکی نباشم که باعث ضعف در سیستم کشورداری شود

[ منبع این خبر سایت جهان نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آمریکا:دنیا بین ایران و ما یکی را انتخاب کند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات