رشد 65 درصدی صادرات کالاهای نفتیبه گزارش جهان به نقل از ایسنا، ابراهیم ایدنی ضمن اشاره به عملکرد منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی از ابتدای فرورین تا ابتدای خرداد ماه سال 95 ، 732 هزار و 971 تن مواد نفتی طی این مدت از طریق این بندر به داخل کشور وارد و 41 هزار و 641 تن از این گونه کالاها نیز ترانزیت شده است.

وی بیان کرد: طی مدت یاد شده، کابوتاژ بیش از دو میلیون و 720 هزار تن کالای نفتی در این بندر به ثبت رسید.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی از ثبت 13 میلیون تن تخلیه و بارگیری انواع کالا و رونق 35 درصدی عملیات جابجایی محموله های بازرگانی در بندر شهید رجایی طی دو ماه نخست سال جاری خبر داد.

وی اظهار کرد: طی مدت یاد شده، در مجموع 12میلیون و 944 هزار و 591 تن کالای نفتی و غیرنفتی در بزرگترین بندر تجاری ایران تخلیه و بارگیری شد.

وی ادامه داد: از مجموع عملیات انجام شده در این بندر، هفت میلیون و 990 هزار و 591 تن مربوط به کالاهای غیر نفتی و چهار میلیون و 954 هزار و 162 تن اختصاص به مواد نفتی دارد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در ادامه میزان صادرات کالاهای غیرنفتی در بزرگ‌ترین بندر تجاری ایران را پنج میلیون و 574 هزار و 34 تن اعلام کرد که 95 درصد بیشتر از مدت مشابه سال پیش بوده است.

وی افزود: در همین مدت، همچنین بیش از یک میلیون و 248 هزار تن کالای غیر نفتی از طریق این بندر وارد کشور شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش 26 درصدی را نشان می دهد.

ایدنی همچنین حجم کل کالاهای ترانزیت شده از طریق بندرشهید رجایی طی دو ماه نخست سال جاری را 732 هزار و 985 تن اعلام کرد و افزود: در این بخش، رشد 16 درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به ثبت رسید.

وی از کابوتاژ بیش از 28 هزار تن از این گونه کالاها طی مدت یاد شده سخن به میان آورد و افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون، ترانشیپ 214 هزار و 953 تن کالای غیرنفتی نیز از طریق خطوط کشتیرانی فیدری به بنادر دیگر در راستای تبدیل بندر شهید رجایی به یک بندر کانونی، به ثبت رسید.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان همچنین از تخلیه و بارگیری 303 هزار و 399 TEU کانتینر و رشد 20 درصدی حجم این عملیات در پیشرفته ترین بندرکانتیتری کشور طی دو ماهه سال جاری، خبر داد.

وی با اعلام این مطلب که بزرگ‌ترین بندر تجاری ایران طی سال جاری میزبان بالغ بر 674 فروند شناور با تناژهای مختلف بوده است، خاطرنشان کرد: این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش 10 درصدی داشته که از کل شناور ورودی به بندر شهید رجایی، 529 فروند بالای هزار تن وزن داشته است.

[ منبع این خبر سایت جهان نیوز-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رشد 65 درصدی صادرات کالاهای نفتی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات