اقامه نماز جمعه به امامت یک زن در سوئیس + تصاویر

به گزارش«شیعه نیوز»، خانم یمنی در یکی از مساجد شهر «برن» پایتخت سوئیس در مقابل نمازگزاران شرکت کننده، خطبه نماز جمعه را برگزار کرد. گفتنی است فاصله بین دو خطبه همراه با اجرای موسیقی بود.

بنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی «النیلین»، «الهام مانع» استاد یمنی دانشگاه «زوریخ» جمعه گذشته خطبه نماز جمعه را در حضور زنان و مردان نمازگزار ایراد کرد.

المانع بدین منظور گفت: این اقدام در راستای تأسیس مسجدی در برن است که پیروان همه ادیان الهی را در خود جمع خواهد کرد. وی از این مسجد به «المسجد الشامل»یاد کرد.

 شایان ذکر است نماز توسط خانم «حلیمه جوسای حسین» اقامه شد.

استاد دانشگاه زوریخ که نظریه پرداز تساوی حقوق زن و مرد می باشد، در خطبه جمعه پیشین خود که آن را در فیسبوک منتشر کرد، گفت: زمان آن رسیده است که تئوریهایی که در مورد زنان از سوی جامعه شناسان ایراد شده است، در جوامع به فعلیت برسد.

در خلال خطبه الهام مانع برای اولین بار، قطعه ای موسیقی در فاصله بین دو خطبه نواخته شد.

اقامه نماز جمعه به امات یک زن در سوئیس + تصاویر

اقامه نماز جمعه به امات یک زن در سوئیس + تصاویر

اقامه نماز جمعه به امات یک زن در سوئیس + تصاویر

اقامه نماز جمعه به امات یک زن در سوئیس + تصاویر
انتهای پیام/750

[ منبع این خبر سایت شیعه نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اقامه نماز جمعه به امامت یک زن در سوئیس + تصاویر» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات