معاون وزیر اطلاعات : روحانیان و علما نقش ویژه در حل مشکلات جهان اسلام دارند

به گزارش ایرنا دکتر پور فلاح روز چهارشنبه در همایش علمای شیعه و سنی استان گلستان در گرگان افزود: باید با روحانیان و علما که به عنوان گروه مرجع می شناسیم بیش از گذشته در ارتباط بوده و برای رفع معضلات جامعه اسلامی با همکاری آنها تلاش کنیم.
وی با بیان این که امروز دین اسلام در دنیا کارکرد موثری دارد، افزود: این درحالیست که گفته می شد دین اسلام به فراموشی سپرده شده است و نظام سرمایه گذاری اعلام می کرد که نظریه سوسیالستی را کنار می زند ولی در همین هنگام و با سردادن ندای اسلام از سوی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی همه چیز تغییر کرد.
پور فلاح گفت: امام خمینی (ره) دشمن و هدف را خوب مشخص کرد و با نگاه وحدت بین مذاهب و رویکرد اتحاد، کنار زدن افراطی گری و نظریه تکفیری باعث شد که امروز نگاه مشترک (شیعه و سنی) در مقابله با دشمن داشته باشیم.
وی اضافه کرد: امام راحل سکوت فروخفته جهان اسلام را بیدار کرد و هویت مسلمانان را دوباره به آنها برگرداند در عین حال بیداری مسلمانان باعث شد که استعمار دوباره برنامه ریزی و توطئه کند.
پور فلاح گفت: آنچه امروز در جهان اسلام اتفاق می افتد و این که مسلمانان رودروی هم قرار گرفته اند و زیرساخت های جامعه اسلامی را از بین می برند و ارتش های مقتدر جهان اسلامی همچون مصر، عراق و ترکیه این گونه شده اند، نشان می دهد که دشمن با حربه های خود در تلاش برای نابود کردن اسلام است.
وی افزود: اکنون در برخی کشورهای اسلامی به خاطر نفوذ دشمن اقتدار، توسعه و علم معنی ندارد و دشمن با برنامه ریزی رویکرد سخت افزارانه را که هزینه دارد به خود کشورهای اسلامی واگذار کرده است و از رویکرد نرم افزارانه که هزینه ای برایش ندارد به منظور ضربه زدن به کشورهای اسلامی استفاده می کند.
به گفته وی، دشمن همچنین تلاش دارد از درون کشورهای اسلامی به نفع خود یارگیری کند.
وی افزود: دشمن به گونه ای برنامه ریزی و عمل می کند که نمونه توطئه های آن را در لیبی یا عراق شاهد هستیم و مردم این کشورها امنیت و آسایش و رفاه ندارند و جریان فکری تکفیری ها در آنها رشد کرده است.
معاون وزیر اطلاعات اضافه کرد: دشمن هرکه را از شیعه، سنی، حنفی و حنبلی که احساس کند با او همراه نیست، ساقط می کند.

*امنیت ایران مرهون تلاش دستگاه های امنیتی و حفظ انسجام
معاون وزیر اطلاعات همچنین گفت: اگر کشور ما در امنیت کامل به سر می برد، به خاطر تلاش دستگاه های امنیتی، حفظ انسجام ، کنارهم بودن مذاهب و احترام گذاشتن و هویت دادن به اقوام است.
وی افزود: عامل اصلی اقتدار جمهوری اسلامی و اثر بخشی درست آن در فرایند منطقه ای و بین المللی، حفظ انسجام و ثبات ملی است.
دکتر پور فلاح اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران از ابتدای پیروزی انقلاب بر اساس نظریه بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی به حفظ وحدت ، هویت دینی و هویت قومی بها داد و وقتی هویت از درون جامعه باشد فرهنگ بیگانه نخواهد توانست به آن ضربه بزند.
وی همچنین تاکید کرد که در برابر توطئه های دشمن با حفظ وحدت باید هوشیار باشیم تا هویت قومی و ملی ما در برابر هم قرار نگیرد.
پورفلاح به فعالیت شبکه های ماهواره ای تحت عناوین و نام های مختلف همچون طرفداری و یا ضدیت با ائمه اطهار و مراجع تقلید اشاره و تصریح کرد: بسیاری از این شبکه ها تحت پوشش دین در راستای اهداف دشمن به اسلام ضربه می زنند.
وی عدول از گفتمان حاکم بر حوزه علمیه اعم از شیعه و سنی، رها کردن ارزش های مشترک درون دینی و خاص گرایانه، ترویج جدایی دین از سیاست، خود دین پنداری را دیگر توطئه های دشمنان اسلام برشمرد.
* جریان های سیاسی هوشیار باشند
وی گفت: نتیجه فرایندهای قانونی (انتخابات) در جمهوری اسلامی محترم بوده و وقتی شورای نگهبان رد یا تایید می کند، وظیفه قانونی است از آن حمایت کنیم.
پور فلاح اضافه کرد: پس از اینکه شورای نگهبان لیستی را تایید کرد، اینکه اتهام بزنیم که وابسته به فلان جریان است صحیح نیست و باید توجه داشت که مگر می شود شورای نگهبان کسی را تایید کند و در این موضوع نگاه تقلیل گرایانه ،خاص گرایانه و خود پندار و خود ولایت مدار داشته باشد.
وی اعتماد عمومی را مهمترین سرمایه اجتماعی برای نظام دانست و افزود: در حوزه داخلی باید مواظب جریان های سیاسی باشیم.
معاون وزیر اطلاعات همچنین مهمترین اقتدار را در حوزه سیاست، انسجام اجتماعی دانست و از بخش های مختلف و جریان های سیاسی و به ویژه روحانیون خواست مواظب بروز برخی تفکرات تند و انحرافی باشند.
وی از وفاق سیاسی و مذهبی در استان گلستان نیز قدردانی کرد و خواستار تداوم وحدت بیش از پیش در استان شد.
استان گلستان از تنوع قومی و مذهبی بالایی برخوردار است.
6204/1648/6203

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون وزیر اطلاعات : روحانیان و علما نقش ویژه در حل مشکلات جهان اسلام دارند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات