سفری برای تقویت وفاق و همدلی - علیرضا فولادی*

سازهایی که گاه و بیگاه به بهانه های مختلفی چون توافق برجام، احیای دریاچه ارومیه و رشد اقتصادی با وارونه جلوه دادن مسایل به درستی کوک نمی شود و ملودی بهانه تراشی های دشمنان را به بانگ گوش خراشی علیه ملت و منافع ملی ایران تبدیل می کند.
همدلی ملت آذربایجان غربی از همان بدو ورود رئیس جمهوری به ارومیه در صبح روز دوشنبه 10 خرداد با استقبال پرشور اقشار مختلف مردمی ورق خورد تا بار دیگر محبوبیت دکتر روحانی در بین اقوام و ادیان سراسر کشور به منصه ظهور برسد.
اما این همه ماجرا نبود و این محبوبیت با سخنان دکتر روحانی در ورزشگاه آزادی مهاباد در 11 خرداد مبنی بر اینکه 'هیچ کس حق ندارد تبعیضی بین مذاهب و اقوام قائل شود و اصل در نظام جمهوری اسلامی ایران بر شایستگی است' به اوج رسید.
سخنان رئیس جمهوری در سفر دو روزه به آذربایجان غربی مخاطبانی از کرد و ترک تا فارس و عرب داشت و محور اصلی همه آنها بر پایه های اتحاد و همبستگی برای تحقق اقتصاد مقاومتی و توسعه بر مبنای مشارکت های مردمی استوار بود.
دکتر روحانی در این سفر هماهنگی و همدلی میان قوا، دولت و مجلس را در مسیر رفع مشکلات کشور بسیار حائز اهمیت خواند و از تلاش دولت اعتدال برای افزایش همکاری، تعامل و همدلی با قوای دیگر خبر داد تا نقش محوری وی در ایجاد اعتدال و اتحاد بین جریان های مختلف سیاسی کشور نیز خودنمایی کند.
تاکید دکتر روحانی بر بالندگی در سایه شایستگی، همزیستی مسالمت آمیز و پرهیز از تبعیض بین قومیت ها و مذاهب بار دیگر عشق ورزی به هم میهنان را در دل ایرانیان زنده کرد و وفاق و همدلی را در قله های رفیع آذربایجان غربی به اهتزاز در آورد.
پیام وفاق و همدلی رئیس جمهوری در سفر دو روزه به آذربایجان غربی تنها در سخن تجلی نداشت و در عمل نیز نمایندگان اقشار مختلف مردمی فرصت اظهار نظر در بین اعضای هیات دولت و رئیس جمهوری را به دست آوردند.
رئیس جمهوری در بدو ورود با استقبال چهار کودک و با خوش آمدگویی به چهار زبان متفاوت ترکی، کردی، آشوری و فارسی در فرودگاه ارومیه رو به رو شد.
سخنرانی های اهل تشیع، تسنن و مسیحیان در جریان جلسات سفر رئیس جمهوری نیز نمود عملی باور به وحدت و همدلی در سرزمین اقوام و ادیان بود.
در مجموع می توان گفت که دستاوردهای بیست و هشتمین سفر استانی رئیس جمهوری را نمی توان در بهره برداری صرف از طرح های عمرانی، کلنگ زنی ها و سایر وظایف دولتی خلاصه کرد و شکوفایی مجدد همدلی، بزرگترین پیامد این سفر در آخرین سال از عمر دولت یازدهم بود.
وحدتی که مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده و دکتر حسن روحانی بهترین گزینه برای تحقق آن در بین جناح های مختلف سیاسی در کشور زرخیر ایران اسلامی است.
*خبرنگار اعزامی ایرنا به ارومیه
3072/1905

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سفری برای تقویت وفاق و همدلی - علیرضا فولادی*» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات