اختصاص 21 هزار و 500 هکتار از اراضی متعلق به عشایر برای باغداری

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگارن جوان از شهرکرد؛ رمضان روئین تن مدیرکل دفتر امور میوه های سردسیری و خشک وزارت جهاد کشاورزی، در دومین روز گردهمایی مدیران امور عشایر کشور در شهرکرد گفت: بر اساس توافق معاونت باغبانی وزارت جهادکشاورزی با سازمان امور عشایر ایران و در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی، امسال بیش از 21 هزار و 500 هکتار از اراضی متعلق به عشایر، برای توسعه باغداری اختصاص می یابد.

‏ رئیس سازمان امور عشایری کشور هم گفت: بر اساس سرشماری عشایری سال 87، بیش از 790 هزار هکتار از اراضی کشاورزی کشور در اختیار عشایر است که حدوداً برابر با سرانه جامعه روستایی می باشد.

کرمعلی قندالی، با بیان اینکه حدود 64 هزار هکتار باغ هم در اختیار عشایر کشور است، افزود: افزون بر 20 هزار هکتار مناطق عشایری نیز مستعد فعالیت های باغداری است.

گفتنی است: نشست مشترک مدیران ستادی و استانی سازمان امور عشایر ایران، به مدت 3 روز در شهرکرد در حال برگزاری است.

در این گردهمایی، 5 مورد ایده های نو تحت عنوان سیلاژ جو تخمیری، پرورش بوقلمون، ضرورت بازنگری در سیاست‌های کوچ و اسکان با توجه به وضعیت موجود و آینده عشایر، مدیریت سبز، ضرورت حضور عشایر در عرصه های منابع طبیعی، مطرح و شرکت کنندگان با بررسی موارد ذکر شده، بر ضرورت آینده نگری برای جامعه عشایری تأکید کردند.

انتهای پیام/ض

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اختصاص 21 هزار و 500 هکتار از اراضی متعلق به عشایر برای باغداری» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات