آیا می دانید رشته سفید رنگ کنار زرده تخم مرغ چیست؟ -آکا

سایت سرگرمیخواندنی ها و دیدنی ها ,[categoriy]

آیا می دانید رشته سفید رنگ کنار زرده تخم مرغ چیست؟

آیا می دانید رشته سفید رنگ کنار زرده تخم مرغ چیست؟ -آکاآیا می دانید رشته سفید رنگ کنار زرده تخم مرغ چیست؟ -آکا

آکاایران: آیا می دانید رشته سفید رنگ کنار زرده تخم مرغ چیست؟

آکاایران: آیا می دانید رشته سفید رنگ کنار زرده تخم مرغ چیست؟

یکی از مواد غذایی که در تمام آشپزخانه ها وجود دارد، تخم مرغ است. یک بیضی سفید رنگ حاوی دو ماده بی رنگ و زرد رنگ. با این حال گاهی یک رشته سفید رنگ نیز داخل تخم مرغ مشاهده می شود. تخم مرغ اغلب همراه با محصولات لبنی به فروش می رسد. تخم مرغ از لحاظ فنی جزو لبنیات نیست؛ اما از آنجا که همانند لبنیات مصرف بالایی دارد، آن را در طبقه محصولات لبنی دسته بندی کرده اند.


به گزارش آکاایران: صرف نظر از طبقه بندی، همه افراد در طول سال مقدار زیادی از این پوسته بیضی سفید رنگ استفاده می کنند. تخم مرغ به شکل های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. گاهی اوقات تخم مرغ را هم می زنیم و داخل غذای دیگری می ریزیم، گاهی اوقات نیز خود تخم مرغ را می پزیم و در انواع غذا های مختلف از آن استفاده می کنیم. همچنین گاهی اوقات تخم مرغ به عنوان یکی از مواد اولیه در زمینه زیبایی پوست و مو مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به اطلاعات منتشر شده توسط انجمن تخم مرغ آمریکا، هر آمریکایی به طور متوسط حدود ۲۵۰ تخم مرغ در سال مصرف می کند. این بدین معنی است که سالانه در ایالت متحده آمریکا حدود ۷۶٫۵ میلیارد تخم مرغ مصرف می شود. این میزان، آمار قابل توجهی است؛ اما در عین حال مردم هنوز به طور کامل مطمئن نیستند که چه می خورند. به همین دلیل اگر از اکثر افراد بخواهیم بخش های مختلف تخم مرغ را نام ببرند، به سختی قادر به پاسخگویی هستند. همه افراد می توانند زرده، سفیده و پوسته تخم مرغ را از هم تشخیص دهند؛ اما آیا تاکنون در مورد رشته سفید رنگ عجیبی که به زرده تخم مرغ چسبیده، فکر کرده اید؟ این رشته سفید رنگ دقیقاً چیست؟ همه تخم مرغ ها نطفه طناب مانندی دارند؛ اما برخلاف باور عمومی، این رشته سفید نطفه نیست. به نظر می رسد این رشته سفید رنگ بیشتر شبیه یک کمربند ایمنی است. همچنین این رشته چالازا (chalazae)نامیده می شود. هر تخم مرغ دو چالازا دارد که در دو طرف تخم مرغ قرار گرفته اند. این چالازاها به زرده تخم مرغ متصل هستند.


 

وظیفه این بخش از تخم مرغ، نگه داشتن زرده در مرکز سفیده تخم مرغ و جلوگیری از آسیب رسیدن به آن است. این بخش دقیقاً مانند یک کمربند ایمنی اتومبیل عمل می کند که از سرنشینان در برابر آسیب های ناشی از حوادث و تصادفات محافظت می کند.


واقعیت این است که چالازا ظاهر ناخوشایندی دارد؛ اما می تواند اطلاعات بسیار خوبی برای ما فراهم آورد. چالازا به ما کمک می کند تا میزان تازگی تخم مرغ را تشخیص دهیم. در تخم مرغ های تازه این رشته سفید رنگ به راحتی قابل مشاهده است؛ اما در تخم مرغ های قدیمی به سختی قابل مشاهده است یا اصلاً وجود ندارد. بنابراین اگر شما یک رشته بزرگ چالازا در تخم خود یافتید، مطمئن باشید که تخم مرغ شما سالم و تازه است.


 

[ منبع این خبر سایت آکاایرام-سرگرمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آیا می دانید رشته سفید رنگ کنار زرده تخم مرغ چیست؟ -آکا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات