دومین اجرای گروه کر 60 سالگی در نیاوران

به گزارش روز جمعه گروه فرهنگی ایرنا، فرشاد فولادوند سرپرست این گروه در خصوص دومین اجرای کر 60 سالگی در نیاوران عنوان داشت:دراین اجرا از چهار صدای سوپرانو ،آلتو، تنورو باس استفاده شده و نیز فرازخنافری به عنوان پیانیست گروه را همراهی می کند.
وی درادامه افزود:در این اجرا از آثار اساتید موسیقی ایران چون همایون خرم ،علی تجویدی ،پرویز یاحقی و قطعات فولکلور نقاط مختلف کشور استفاده شده که تنظیم بعضی از قطعات، چون هزاردستان ،بسوی تو و چندین قطعه فولکلور را من انجام داده ام و تنظیم بقیه قطعات را نیز فراز خنافری که از آهنگسازان خوب کشورمی باشد،انجام داده است.
خواننده اسبق کر ارکستر سمفونیک تهران،درخصوص انتخاب خوانندگان گروه و قطعات این اجرا عنوان داشت:باتوجه به اینکه در گروه کر 60 سالگی سن خوانندگان بین 45 تا 60 سال است.همچنین اعضاء گروه از افراد غیر حرفه ای انتخاب شده و تحت تعلیم قرار گرفته اند، تا بتوانند اجرای خوبی برای مخاطب داشته باشند. زیرا من معتقدم در افراد غیرحرفه ای احساس بکر و تأثیر گذار و موزیکالیته بیشتری نسبت به افراد حرفه ای وجود دارد.قطعات نیز براساس همین تفکر انتخاب شده است، زیرا این خوانندگان در جوانی با این قطعات زندگی کرده اند و خیلی دقیق تر می توانند این قطعات را درک کرده و اجرا کنند.
وی با بیان اینکه گروه کر60 سالگی ،گروهی مستقلی است و تا کنون از جایی کمک مالی دریافت نکرده و اسپانسر نیز ندارد،گفت: یکی از مشکلات گروه کر نداشتن مکانی برای تمرین است زیرا بطور مثال اجاره مکان برای یک ساعت تمرین در یک مکان هنری بسیار سنگین است و این برای یک گروه مستقل که سالی یک یا دو اجرا دارد و با هر اجرا فقط می توانند هزینه ها را جبران کنند، بسیار سنگین است و نیاز می باشد مسئولین برای این نوع گروه ها تسهیلاتی برای هزینه های سالن تمرین درنظر گیرند.
فولادوند بابیان اینکه گروه کر60 سالگی با اینکه به دلیل مشکلات مالی تبلیغات کمی داشته ولی با این حال دراجراها با استقبال خوب مخاطبان روبرو بوده اظهار داشت:این گروه تاکنون 50 اجرای مناسبتی داشته و همچنین اجرایی درخانه موسیقی درحضور بزرگان موسیقی کشور چون محمد رضا شجریان نیز داشته است.
به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینش های هنری نیاوران، علاقمندان برای تهیه بلیط این برنامه می توانند از طریق سایت ایران کنسرت اقدام کنند.
فراهنگ ** 1569

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دومین اجرای گروه کر 60 سالگی در نیاوران» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات