جامعه فرهنگی و هنری نقش محوری در سنگر مبارزه با تهدید نرم دشمن دارند

مهدی حقیقی روز چهارشنبه در جمع اعضای شورای شهر، شهرداری وهنرمندان ساوجی افزود: حمایت از عرصه فرهنگ و هنر به منظور تقویت راهبری زیرساختی توسعه کشور ضروری است.
وی ادامه داد: جبهه فرهنگی کشور نیازمند تفکر اخلاق مدار و ارزشی است چرا که اخلاص در نیت و اعتقاد قلبی و عملی به آموزه های اسلام و انقلاب، توسعه فرهنگی و اسلامی را تثبیت می کند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی بیان کرد: راهکار مقتدرانه در مقابله با جبهه جنگ نرم، استفاده از ابزار فرهنگی و خلاقیت هنرمند متعهد و ارزشی است.
وی عنوان کرد: برگزاری دومین جشنواره تئاتر منطقه ای دفاع مقدس و موسیقی مقاومت با عنوان حماسه ماندگار در ساوه افتخاری برای کشور و استان مرکزی است که به زودی برنامه های مقدماتی آن آغاز می شود.
حقیقی بیان کرد: شهرداری و شورای اسلامی شهر ساوه به عنوان همکاران فرهنگی در مدیریت شهری، همچون گذشته با حمایت خود از هنرمندان متعهد و ولایتمدار باید در راستای ارتقای فرهنگی شهرستان ساوه تلاش کنند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خطاب به هنرمندان عرصه تئاتر و نمایش نیز گفت: اولین عنصر اصلی یک هنرمند متعهد اخلاق مداری و جذب مخاطب است.
حقیقی گفت: تولید محتوای فرهنگی با استفاده از زبان فرهنگ و هنر روز، نیاز کشور است و هنرمندان با ابتکار و سعه صدر باید پاسدار حرمت عرصه هنر و فرهنگ این مرز و بوم باشند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی بیان کرد: شهرستان ساوه سال ها از نعمت سینما بی بهره بود و با دستور مقامات عالی و سیاست کلان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سینمای ساوه راه اندازی شد که هنرمندان باید از آن حمایت کنند.
حقیقی افزود: شهرستان ساوه 540 نفر از مفاخر و بزرگان عرصه های مختلف علمی، فرهنگی، هنری، ادبی را به عنوان سرمایه معنوی فرهنگی و معنوی در اختیار دارد که باید از این ظرفیت بهترین بهره را برای تولید محتوای فرهنگی ببرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان استان مرکزی گفت: هنر فرصتی بکر و تکرار نشدنی برای معرفی ارزش های نظام و انقلاب است که هنرمندان باید قدردان آن باشند.
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه نیز گفت: سالن سلمان ساوجی این شهرستان با ظرفیت حدود 400 نفر از امکانات استاندارد و مناسب برای فعالیت های فرهنگی است که پس 20 سال با استقرار سینما در آن ، بار دیگر کانون علاقه مندان و اهالی فرهنگ و هنر شده است.
حسین محمودی فر ادامه داد: تجهیز این سالن با همکاری شورای اسلامی شهر و شهرداری و بهره گیری از منابع مالی وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی در دستور کار است و در صورت تامین اعتبار، هنرمندان تئاتر می توانند تولیدات خود را برای علاقه مندان به نمایش بگذارند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه سفر یکروزه خود به ساوه با حضور در منزل اکبری ساوجی نویسنده آثار منتخب معنوی و ادبی از تلاش های و فعالیت های این هنرمند تجلیل و قدردانی کرد.
6013/7112

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جامعه فرهنگی و هنری نقش محوری در سنگر مبارزه با تهدید نرم دشمن دارند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات