رقابت‌های وزنه‌برداری جام فجر/ سهراب مرادی تنها با دو حرکت قهرمان شد


سهراب مرادی در مسابقات وزنه برداری جام فجر با رکورد 400 کیلوگرم قهرمان شد و علی هاشمی به مقام نایب قهرمانی رسید.
به گزارش ایسنا، در دومین روز از مسابقات وزنه برداری جام فجر در ابتدا رقابت وزنه برداران دسته 94 کیلوگرم برگزار شد.سهراب مرادی پس از سه سال دوری از وزنه برداری در نخستین رقابت رسمی خود بر روی تخته مسابقات حاضر شد.او در حرکت یک ضرب رکورد 180 کیلوگرم را ثبت کرد و به مدال طلا رسید. در دوضرب با 220 کیلوگرم و رکورد مجموع 400 کیلوگرم دو مدال طلا دوضرب و مجموع را گرفت.علی هاشمی دیگر نماینده ایران نیز با رکورد 173 کیلوگرم مدال نقره را به دست آورد. در دوضرب با 212 کیلوگرم مدال نقره دوضرب و با مجموع 385 کیلوگرم نایب قهرمان مسابقات شد.در این وزن هشت وزنه بردار به رقابت پرداختند.
حرکت یک ضرب
سهراب مرادی به عنوان آخرین وزنه‌بردار بر روی تخته آمد. ابتدا پشت وزنه 180 کیلوگرم قرار گرفت که آن را مهار کرد. سپس از انجام دو حرکت بعدی انصراف داد. او با یک حرکت مدال طلا یک ضرب را به دست آورد.علی هاشمی در نخستین حرکت یک ضرب خود پشت وزنه 170 کیلوگرم قرار گرفت که آن را مهار کرد.انوشیروانی برای دومین حرکت شاگردش وزنه 173 کیلوگرم را انتخاب کرد. این وزنه یک کیلوگرم را از رکورد هاشمی در مسابقات قهرمانی آسیا 2016 کمتر بود. او نیز موفق به مهار این وزنه شد.در سومین حرکت باید 177 کیلوگرم را بالای سر می برد که ناموفق بود و با همان رکورد 173 کیلوگرم مدال نقره گرفت.سیمن لیندر از قزاقستان نیز با 170 کیلوگرم مدال برنز گرفت.حرکت دوضربعلی هاشمی ابتدا 201 کیلوگرم را بالای سر برد. با توجه به انصراف وزنه بردار روس و ناموفق بودن وزنه بردار ترکیه ای در مهار وزنه 205 کیلوگرم توانست مدال نقره دوضرب خود را قطعی کند.در دومین حرکت 212 کیلوگرم را ثبت کرد در حالی که در مسابقات قهرمانی آسیا 2016، 200 کیلوگرم را بالای سر برده برد.
هاشمی برای نخستین مرتبه پشت وزنه 220 کیلوگرم قرار گرفت اما در مهار آن ناموفق بود و با همان 216 کیلوگرم و رکورد مجموع 385 کیلوگرم به کار خود پایان داد.
الکساندر ایوانف از روسیه با رکورد مجموع 367 کیلوگرم مدال برنز را به دست آورد.
مدال برنز دوضرب نیز به ابراهیم آرات از ترکیه با رکورد 200 کیلوگرم رسید.
سهراب مرادی برای نخستین حرکت موفق به مهار وزنه 220 کیلوگرم شد. او مانند حرکت یک ضرب از انجام دو حرکت بعدی خود انصراف داد و در مجموع با رکورد 400 کیلوگرم قهرمان مسابقات شد.
انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رقابت‌های وزنه‌برداری جام فجر/ سهراب مرادی تنها با دو حرکت قهرمان شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات